• Bezpieczni w ruchu drogowym

      05.01.2024

      Kochani, jak pewnie dobrze pamiętacie nasz uczeń Adaś został laureatem konkursu "Bezpieczni w ruchu drogowym" za swoją pracę plastyczną, która została umieszczona w plakacie na rok 2024! Dzisiaj asp.szt. Agnieszka Kudosz z KMP Elbląg wręczyła Adamowi kalendarz, w którym jest jego praca - podpowiadamy, że jest to miesiąc lipiec oczywiście nie jest to jedyna nagroda jaką otrzymał Poniżej podajemy link do oficjalnego wręczenia nagród:

      https://elblag.policja.gov.pl/.../106859,BEZPIECZNI-W...

      W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w kwietniu 2024 roku!

     • Wystawa w CSE

      05.01.2024

      Uczniowie 5a wybrali się do CSE "Światowid" w Elblągu, gdzie mieli możliwość obejrzenia eksponowanych tam wystaw zatytułowanych: "Plakoty Luizy on tour" i "Zawsze Żytyński".

      Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Lekcja w Centrum Spotkań Europejskich bardzo się nam podobała.

     • Maluchy ratują życie!

      05.01.2024

      Uczniowie klasy 3 zajęli I miejsce w konkursie pierwszej pomocy przedmedycznej "Maluchy Ratują Życie", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14.

      Dzieci musiały opanować mnóstwo niełatwej, ale jakże istotnej wiedzy oraz umiejętności praktycznych, z zakresu PPP - na wypadek krwotoku, zranienia, omdlenia, oparzenia, zadławienia, wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej - ustalonej, czy wreszcie prowadzenia RKO - resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W zajęciach przygotowujących do konkursu brała udział cała klasa, a reprezentanci spotykali się jeszcze w wolnym czasie.

      W konkursie wszyscy uczestnicy musieli zdać najpierw test pisemny z wiedzy ogólnej - Amelka i Oliwia uzyskały z niego 100%. Adasiowi też poszło znakomicie. Następnie dzieci prowadziły resuscytację na fantomie i musiały wspólnie wykonać zadanie do wylosowanej scenki.

      Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy i zaangażowania i spokojni, że możemy na Was liczyć

      Gratulujemy!

     • Konkurs wiedzy o Polsce

      05.01.2024

      Lena, Adaś i Leoś z klasy 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce w SP 18, zajmując 4 pozycję. Konkursy, mają to do siebie, ze poza wiedzą, którą bezsprzecznie posiadaliśmy, liczy się szczęście, którego troszkę nam zabrakło. Na podziw zasługuje fakt, że spośród ogromnej ilości klas 3 w Elblągu odważnych, by zmierzyć się z obszernym i niełatwym tematem było tylko 6 szkół i ich trzyosobowych reprezentacji. Bawiliśmy się dobrze, zdobyliśmy wyróżnienie i piękne nagrody i wróciliśmy dumni z siebie - "z tarczą" wiedząc, że czego się nauczyliśmy (i jakie ziarna zasialiśmy...), tego nikt nam nie odbierze.

      Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 18 za zaproszenie do udziału i pozdrawiamy zawodników.

     • Nasz Fan Klub

      05.01.2024

      Spotkanie największych fanów Naszej Szkoły z Olivką Majewską zorganizowane z okazji premiery nowego utworu „Pa!”. Dziękujemy bardzo, że mogliśmy w nim uczestniczyć zachęcamy do słuchania i czekamy na kolejne piosenki, a już niebawem spotkamy się w SP6

     • Zajęcia w ZST

      05.01.2024

      Dziś 6a odbyła lekcje na kierunku - technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu przy ul. Grottgera. Temat lekcji: Rysunek odręczny - nauka perspektywy. Było fajnie, to za mało powiedziane. Było bardzo ciekawie i pożytecznie. Rysunek perspektywy opanowany.

     • Zajęcia przyrodnicze

      05.01.2024

      Uczniowie klasy 2b zorganizowali z Panią Martą z PKWE zajęcia przyrodnicze o jeżach dla przedszkolaków z Przedszkola nr 11 w Elblągu. W miłej atmosferze dzieci dowiedziały się jak mogą chronić jeżyki i wykonały niezwykle ciekawe prace plastyczne. Do zobaczenia wkrótce na odkrywaniu kolejnych tajemnic ze świata przyrody!

     • Pomagamy szkole na Madagaskarze

      05.01.2024

      Trwa kiermasz w naszej szkole. Zbieramy na zakup stolików na stołówkę do zaprzyjaźnionej szkoły na Madagaskarze. Dziękujemy za zaangażowanie! oraz

      z radością informujemy, że w trakcie kiermaszu udało nam się zebrać 882,08 zł na zakup stołów do stołówki dla zaprzyjaźnionej szkoły na Madagaskarze! Dziękujemy!

     • Planuję długie życie

      05.01.2024

      W 6a profilaktyki nigdy dość! Na godzinie wychowawczej zajrzeliśmy na platformę internetową www.planujedlugiezycie.pl, żeby wziąć udział w kampanii ZDROWIE? OGARNIAM TO. Zabawni bohaterowie Ogar i Rogal przekonywali nas do zdrowego jedzenia, aktywności fizycznej oraz do poczucia wstrętu wobec używek. Wiele, wiele zrozumieliśmy. I oto w tym chodzi.

     • Zawody karate

      05.01.2024

      Jest taka dziedzina, w której 6a błyszczy, jak wielka gwiazda na niebie. To sport. Z ogromną przyjemnością informuję, że Ala z naszej klasy to medalowa karacistka. Podczas jednego turnieju zdobyła dwa srebrne medale. Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili ją gromkimi brawami, a wychowawczyni złożyła gratulacje. Alu! Jesteś WIELKA!. Razem z Alą udział w zawodach wzięła Hania. I Tobie Haniu również gratulujemy sportowej pasji.

     • Wizyta przedszkolaków

      05.01.2024

      W tym tygodniu naszą szkołę odwiedziła grupa 6 latków z Przedszkola nr 23 w Elblągu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych w klasie 2 a . Zwiedziły świetlicę szkolną , sekretariat oraz poznały Panią dyrektor .

     • Święto Niepodległości

      05.01.2024

      Pamiętamy i szanujemy.

      10 listopada uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o odzyskanie państwowości polskiej przez 123 lata niewoli. 105. rocznicę odzyskania niepodległości uhonorowaliśmy uroczystym apelem, który poprowadzili uczniowie klasy 6b.

      Mogliśmy również wysłuchać dwóch piosenek, przygotowanych przez uczniów klasy 2b oraz reprezentację chóru szkolnego (uczniów klas 2b i 2a).

     • Dzień Świadomości Dysleksji

      05.01.2024

      Dni Świadomości Dysleksji już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w ich

      obchodach. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

      Konkurs ortograficzny:

      1 miejsce-Alan Furmański

      2 miejsce-Gabriela Kłosińska

      3 miejsce-Lena Turyna

      Konkurs czytelniczy:

      1 miejsce-Michał Adamkiewicz

      2 miejsce-Kacper Wiśniewski

      3 miejsce-Alan Furmański

     • Święto Niepodległości

      05.01.2024

      11 listopada to piękna data w historii naszej Ojczyzny. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział

      w konkursach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Wykonano piękne plakaty i kartki.

      Wszystkim dziękuję serdecznie za zaangażowanie w wykonanie prac.

      Plakat i kartka:

      1 miejsce-Maria Kaczmarek, Zuzanna Kieliszczyk

      2 miejsce-Olaf Thoms

      3 miejsce-Leon Truchlewski, Jagoda Błaut i Zuzanna Plebanik

      wyróżnienie: Kamil Grochowski

     • Zamień klikanie na pisanie

      05.01.2024

      Pisanie dla dzieci jest procesem trudnym. I choć nasze pociechy sprawnie obsługują komputer czy telefon, często mają trudności z wykonywaniem prostych czynności manualnych np. zawiązywaniem sznurówek czy czytelnym i sprawnym napisaniem tekstu ręką. Czynności te, coraz częściej, uważa się za bezużyteczne. Tymczasem okazuje się, że pisanie odręczne ma ogromny wpływ na to, co dzieje się z naszym systemem nerwowym. Ostatnie badania nad zasadnością pisania odręcznego wskazują, że, choć być może przestaje być nam potrzebne użytkowo (ale to raczej w wieku dorosłym, w szkole jest niezbędne), ma zbawienny wpływ na nasze funkcje poznawcze. Pisanie, ale tylko pisanie odręczne, aktywuje rozmaite ośrodki w mózgu, których praca poprawia naszą koncentrację, orientację przestrzenną, syntetyzowanie danych i usprawnia proces uczenia się. Kiedy piszemy ręcznie, tworzymy związki przestrzenne między różnymi rodzajami informacji, które do nas docierają. Pismo odręczne pozwala też na lepsze zarządzenie pamięcią. Może to właśnie tłumaczy, dlaczego robiąc notatki ręcznie pamiętamy informacje dłużej, czasem na zawsze. Odręczne pisanie, to dziś sztuka, którą z bardzo wielu względów należy ćwiczyć i umiejętność bez, której nie da się dobrze funkcjonować w szkole.