• Koło Turystyczne

• Grupa uczniów z klas 5-8 9 maja, wyruszyła z Kołem Turystycznym przy SP 6 na szkolną pieszą wycieczkę.

Udaliśmy się autobusem do Próchnika, gdzie obejrzeliśmy zabytkowy gotycki kościół zbudowany około 1360r. oraz tzw. domy podcieniowe. Następnie udaliśmy się drogą leśną do Ptasiego Raju, gdzie znajduje się ścieżka przyrodnicza z wyjściem na rezerwat przyrody "Zatoka Elbląska". Potem idąc różnym terenem wzdłuż drogi 503 dotarliśmy do Rubna Wielkiego na autobus powrotny do Elbląga. Wycieczka się udała, pogoda nam dopisała a w lesie jest cudownie 🙂 Ptaszki całą drogę nam śpiewały a żaby kumkały 🙂A do Ptasiego Raju powrócą na pewno niektórzy uczniowie, których zachwyciło to miejsce 🙂

ROWEROWE WAGARY 2024🚴‍♀️🚴

A my lubimy jeździć na wagary….ROWEROWE WAGARY 2024 Dziękuję uczniom z klasy 6b- Maksowi, Amelii i Joli za udział w tegorocznej akcji zorganizowanej przez MOSiR Elbląg

Wieczorny rajd rowerowy

W piatek, 27 października, grupa uczniów z 7a i 7c wyruszyła wieczorem na poszukiwanie jesienno-wieczornych przygód. Wyruszyliśmy spod szkoły SP 6 o godz. 17.00. Skierowaliśmy swoje pojazdy dwukołowe w kierunku Góry Chrobrego  (92 m n.p.m). Jeden z uczniów – Stasiu – wjechał na sam szczyt na rowerze. Reszta zawodników starała się, ale na tym się skończyło.Dalej pojechaliśmy nowo oddaną drogą od zachodniej strony cmentarza Dębica. Zjechaliśmy w dół Łęczycką w pełnym oświetleniu tak, by kierowcy mogli nas zauważyć.
      Z prawej strony minęliśmy nowo oddaną nowoczesną Strażnicę Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
      Następnie wjechaliśmy na Osiedle Przy Młynie. Tam, ciekawym odcinkiem chodnika dostaliśmy się między działkami do ul. Wyżynnej, a następnie dotarliśmy do Parafii św. Floriana – patrona strażaków.
      Kolejną górą jaką zdobyliśmy, to Gęsia Góra (70 m.n.p.m.)  Stamtąd zobaczyliśmy przepiękną i oświetloną panoramę miasta i okolic Elbląga, po czym wróciliśmy przez ul. Kościuszki do domów. Pokonaliśmy blisko 20 km w 1,5 godziny. Pełni kondycji i satysfakcji z dzisiejszego treningu czekamy na kolejny trening i porę roku.

• Koła zainteresowań

• Szkolny Klub Rummikub
      • Serdecznie zapraszam uczniów klas 4 - 8 na cotygodniowe zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej Szkolnego Klubu Rummikub i gier planszowych we wtorki w godz.15.30 - 16.15 do sali nr 27. Pierwsze zajęcia już za nami, ale w najbliższy wtorek chętnie powitamy kolejnych uczestników. Ilość miejsc ograniczona!

• JOGOśroda
      • JOGOśroda na naszej świetlicy 🧘‍♀️🧘🧘‍♂️ Pani Oldze dziękujemy

• Zajęcia plastyczne dla dzieci klas 1-3
      • Dots painting czyli malowanie kropkowe z Panią Olgą.

Malowanie na podobraziu z Panią Dorotą.