• Nasze życzenia

      05.01.2024

      Niech te Święta Bożego Narodzenia

      przyniosą spokój, ciepło i radość do Waszych serc.

      Niech magia tej chwili rozświetli Was

      blaskiem gwiazdy Betlejemskiej i sprawi,

      że poczujecie się otoczeni miłością bliskich.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

      i Szczęśliwego Nowego Roku życzy dyrekcja i pracownicy SP 6!

     • Szkolny Złaz Mikołajkowy

      05.01.2024

      22 grudnia 2023 roku Mikołaje z klas 1-5 udali się do Bażantarnii, w celu poszukiwania świątecznych przygód. Spotkali po drodze sarny - 3 sztuki i leśniczego. Mikołaje natknęli się na paśnik, w którym zostawili marchewki, jabłuszka, pietruszka i kapustę dla zwierząt. W lesie dostrzegli również domki dla ptaków, pomnik przyrody oraz ślady różnych dzikich zwierząt.

      W lesie jest pięknie, zielono, wiosennie. W powietrzu unosi się woń pachnących choinek.

      Zachęcamy do świątecznych "pociastkowych" rodzinnych wędrówek.

      Wkrótce zwierzęta zaczną mówić ludzkim głosem : Ho, ho, ho Wesołych Świąt.

     • Jasełka w 3A

      05.01.2024

      Klasa 3a, ich wychowawczynie oraz rodziny mogą już szykować się do świąt. Za nami wspaniałe jasełka oraz wspólna wigilijna kolacja. Było uroczyście, spokojnie, miło, rodzinnie.

      "Wesołych Świąt!

      Bez zmartwień, z barszczem z uszkami i z karpiem,

      z gościem, co szczęście niesie czeka nań miejsce przecież.

      A w święta, niech się snuje kolęda.

      I gałązki świerkowe, niech Wam pachną na zdrowie.

      Wesołych Świąt!"

     • Zwierzęta zimą

      05.01.2024

      Świetliczaki gościły pracowników PKWE Panie Hanię i Karolinę, które opowiedziały co robią zwierzęta zimą. Zajęcia uatrakcyjniły quizami i zagadkami przyrodniczymi. Dziękujemy! Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

     • Paczka robi paczkę

      05.01.2024

      21 grudnia dobiegła końca szkolna akcja "Paczka Robi Paczkę", w której klasa, czyli paczka dzieciaków znających się od lat, robi świąteczną paczkę dla osób jej potrzebujących. W tym roku nasze PACZKI trafią do samotnych osób starszych oraz do podopiecznych Domu dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta. Klasa 6b przygotowała własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a klasa 3a wypisała życzenia.

      Klasa 8a wszystko posegregowała i policzyła, dziewczynki z 7 b wszystko zapakowały, a chłopcy wszystko znieśli na parter. Wspólna praca to łatwizna, a czynienie dobra daje dobro!

     • Aktywni- błękitni

      05.01.2024

      Dyplomy oraz upominki za udział w konkursie zorganizowanym przez RZGW w Gdańsku w ramach projektu "Aktywni błękitni- szkoła przyjazna wodzie" otrzymali uczniowie klasy 6b. Ogromne gratulacje dla Patrycji, Amelki, Pawła, Roberta i Maksa!!! Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w spotkaniu online, podczas którego poznaliśmy wyniki konkursu oraz zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą

     • Koncert świąteczny w NUMED

      05.01.2024

      19 grudnia uczniowie klasy 2b i chórzyści pod opieką pani Klaudii Makowskiej razem z Olivką Majewską i jej rodzicami odwiedzili pacjentów Centrum Radioterapii i Usprawniania by wspólnie kolędować. Dziękujemy za zaproszenie i chwilę wzruszeń przepełnionych ogromem życzliwości.

     • Boże Narodzenie tuż, tuż...

      05.01.2024

      Miesiąc (z nawiązką) przygotowań, i Szkolny Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami! Dziękujemy Wszystkim gościom za przybycie, za hojność i radość z udziału! Teraz jesteśmy gotowi na święta!

      Świąteczna foto - scenka, sklepik dla zwierząt, kawiarenka (i to jaka!!!), loteryjka, kiermasz ozdób i różności, warsztat plastyczny i przede wszystkim CUDOWNE występy naszych wspaniałych dzieci. Zrozumie ten, kto był i widział. Żadne zdjęcia nie oddadzą atmosfery i uroku tego wydarzenia!

      Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w jego organizację - nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom, obsłudze, paniom z kuchni! Było cudownie!

      zdjęcia w galerii na naszej stronie www oraz facebooku:)

     • Akademia pierwszaka

      05.01.2024

      6 grudnia odbyły się kolejne popołudniowe zajęcia, było świątecznie mikołajkowo odwiedziliśmy pracujących w pocie czoła rodziców na warsztatach florystycznych, w pracowni komputerowej samodzielnie zaprojektowaliśmy choinki, a w bibliotece wysłuchaliśmy bajki "Królowa Śniegu" i wykonaliśmy zimowe zakładki do książek Do przedszkolaków przyszedł też Mikołaj w osobie Pani Dyrektor, która dała każdemu drobny prezent