• Międzyszkolny Konkurs Rowerowy

      25.09.2023

      Nastąpiło oficjalne otwarcie przez władze miasta Miasteczka Rowerowego w Parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego . Po uroczystości odbył się międzyszkolny konkurs rowerowy z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego dla uczniów klas V-VII.Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie od Pani Dyrektor SP4 w Elblągu a najlepsi zostali nagrodzenie dyplomami i nagrodami.Gratuluję Dominikowi z 7b za zajęcie I miejsca w kategorii siódmoklasistów.A tak naprawdę to bardzo serdecznie dziękuję Patrykowi z 5a, Kacprowi z 6b oraz Dominikowi z 7b za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i w środowisku lokalnym !!!

     • ELBLĄSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU i ROWEROWA STOLICA POLSKI

      25.09.2023

      Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Dzień Bez Samochodu" i promowaliśmy rower jako środek transportu. Wspólnie z mieszkańcami miasta pokonaliśmy ulicami miasta około 9 kilometrów, wykonaliśmy rundkę honorową na Kalbarze, gdzie bawiliśmy się na festynie z okazji Narodowego Dnia Sportu.Podczas festynu został podsumowany udział Elbląga i szkół w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023.Miasto Elbląg zajęło 19 miejsce w Polsce !!! Super !!!A nasza szkoła - mimo zaciętej walki, wśród elbląskich szkół podstawowych zajęła 9 miejsce a walczyło ze sobą 15 placówek.Dziękuję wszystkim - uczniom, rodzicom, nauczycielom, absolwentom a także przyjaciołom szkoły, którzy wspierają Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej Curie w Elblągu w miejskich akcjach rowerowych oraz godnie reprezentują nasze miasto Elbląg oraz placówkę w społeczności lokalnej.Dziękuję!!!

     • LEKCJA WODNA

      25.09.2023

      Nowy rok szkolny zaczęliśmy lekcją wodną z Grupą Wodną z najmłodszymi uczniami z naszej szkoły. Woda, motorówka, kajaki i rowerki wodne nie są nam obce ! Było super ! A do tego dopisała nam pogoda :)Do zobaczenia w II semestrzeSzkolne Koło Turystyczne

     • FAIR PLAY

      25.09.2023

      Podczas czwartkowych Jesiennych Biegów Przełajowych odbył się, również konkursplastyczny o tematyce FAIR PLAY w ramach III edycji #BieguFairPlayPKOL 2023, w którymzajęliśmy III miejsce!!! Wielkie brawa dla klasy 7a i ich wychowawczyni za wykonanieprzepięknego plakatu!!!

     • JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

      25.09.2023

      14 września w Bażantarni odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe w ramachMiejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Udział w nich wzięło 15 uczniów z naszejszkoły z klas IV-VII. Rywalizowali oni na dystansie 400 i 800 metrów. Najlepiej wswojej kategorii wiekowej zaprezentował się Alan Chruszczyk z kl. 4a zajmującIV miejsce. Dziękujemy Wszystkim uczniom, którzy dzielnie walczyli natrasie biegu!!!

     • Narodowe Czytanie 2023

      25.09.2023

      9 września po raz kolejny w całej Polsce oraz poza jej granicami odbyła się akcja Narodowe Czytanie 2023. W tym roku do wspólnego, publicznego czytania wybrana została powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Po raz piąty, razem z 23 innymi elbląskimi szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi, uczestniczyliśmy w miejskich obchodach Narodowego Czytania 2023, zorganizowanych przez I LO. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Rozalka Gruchalska, Olga Świętoń, Ania Kwestarz oraz Nina Wolska :)Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom za piękne reprezentowanie szkoły:)

     • TALENCIAKI WRACAJĄ!

      25.09.2023

      Nasza szkoła przystępuje w tym roku szkolnym do drugiej edycji Szkół Pełnych Talentów.Od 1 września do 5 listopada przynosimy do szkoły TALENCIAKI uzyskane za zakupy w Lidlu.W szkole będą trzy pudełka na TALENCIAKI:w przedsionku dla Rodziców szatni szkolnej , na dyżurce obok gabinetu Pani Wicedyrektor oraz w świetlicy szkolnej.Za wspólnie uzbierane TALENCIAKI doposażymy szkołę w sprzęt, a czy to będą pufy dla Was czy szafka z klockami czy gry, to zależy od ilości TALENCIAKÓW.Zapraszamy całą społeczność szkolną oraz przyjaciół SP 6 do udziału w akcji!!!