Strona główna
Zakończenie roku szkolnego klas 4-7
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4–7 za nami!
Były gratulacje, nagrody i mnóstwo powodów do dumy.
Szczególne brawa należą się naszym matematycznym mistrzom z klasy 4b Lenie Kojtka oraz Michałowi Jarzynka. W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny zdobyli wyróżnienie ,które jest równoznaczne z trzecim miejscem.
Zakończenie roku szkolnego klas 1-3
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1–3. Był to czas podsumowań, gratulacji i radości z osiągniętych sukcesów. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych przygód wakacji!
7
Pożegnanie klas ósmych
Wczoraj pożegnaliśmy naszych Ósmoklasistów!
Za Wami osiem lat pełnych nauki, przyjaźni, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych wspomnień. To był wyjątkowy czas, w którym dorastaliście, rozwijaliście swoje pasje i tworzyliście historię naszej szkoły.
Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, za uśmiechy, zaangażowanie i obecność w naszej szkolnej społeczności. Jesteśmy dumni z tego, jakimi młodymi ludźmi się staliście.
Bezpieczni w ruchu drogowym
Serdecznie gratulujemy Amelii Słuszniak z klasy 2b!
Nasza uczennica zajęła I miejsce w konkursie plastycznym ,, Bezpieczni w ruchu drogowym" zorganizowanym przez Komenda Miejska Policji w Elblągu
Aktywni Błękitni
Nasze nauczycielki ambasadorkami programu „Aktywni Błękitni”
Z ogromną radością i dumą informujemy, że Pani Marta Bielińska oraz Pani Ewa Maczuga otrzymały tytuł Ambasadorek Programu „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” w roku szkolnym 2025/2026, przyznany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Naukowe wyzwanie klasy 2a
Co to był za dzień! Na podsumowanie zajęć o słynnym polskim astronomie - Mikołaju Koperniku oraz tematu heliocentryzmu i Układu Słonecznego, jego planet, księżyca Ziemi i wielu, wielu innych, wybraliśmy się do Fromborka. Obejrzeliśmy seans w planetarium pt.:"Niedostępna gwiazdka", wspięliśmy się na wieżę Radziejowskiego, podziwiając panoramę miasta, sięgającą poza drugi brzeg Zalewu Wiślanego. Zwiedziliśmy katedrę, odwiedzając miejsce pochówku Kopernika i wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu organowego. Następnie udaliśmy się do kramiku, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w niezbędniki każdej prawdziwej wyprawy: magnesy, breloczki, wisiorki, bransoletki, miecze, topory i oczywiście...nunczako
Terapia ręki
Zajęcia z terapii ręki już za nami. Na zakończenie paluszki ciężko pracowały - breloczki metodą kumihimo oraz wyklejanie według numerków To były nasze ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym.
Cichy bohater
Czworo Świetliczaków otrzymało dyplom „Cichego Bohatera”. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie w życie świetlicy, koleżeńską postawę, odpowiedzialność oraz aktywny udział w codziennych działaniach.
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za ich wkład w tworzenie przyjaznej atmosfery w naszej świetlicy!
Szachy w szkole
W bieżącym roku szkolnym klasa 3a uczestniczyła w zajęciach szachowych w szkole. Uczniowie zgłębiali tajniki, zasady i taktykę gry w szachy, uczestniczyli także w klasowym mini turnieju szachowym. Na zakończenie zajęć, za swoją aktywność i systematyczność otrzymali nagrody. Oby ten kończący się rok szkolny był początkiem zainteresowania tą królewską grą.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Bezpieczne wakacje to nasza wspólna sprawa!
Za nami niezwykle ważne spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszkami policji, którego głównym tematem było bezpieczeństwo podczas nadchodzącego letniego wypoczynku.
Kluczowe porady od ekspertów:
Woda: Kąp się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników.
Wycieczka rowerowa
Trasa nienajprostsza ,ale wiodąca po ścieżkach rowerowych Elbląg – Jelenia Dolina –Jagodnik – Elbląg. Mapkę znajdziecie wśród zdjęć, wszyscy dali radę. Ekipa spisała się super, nawet udało się rozpalić ognisko i upiec kiełbaski oraz pianki marshmallow. Już teraz zapraszamy na kolejny rajd we wrześniu!
Kolejne sukcesy taneczne
Janek Zygadłowicz i Lena Stormowska z klasy 7b w Ogólnopolski Turnieju Tańca Sportowego POMOSTY w Elblągu uzyskali następujące wyniki: Junior IIC Standard- 1 miejsce i Junior IID latynoamerykański- 6 miejsce!
Turniej tańca
Nasza przepiękna Milenka z klasy VI wzięła dziś udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego ,, POMOSTY'' i zdobyła II miejsce. Pękamy z dumy, życząc Jej kolejnych sukcesów na parkiecie!
Babciu, jak to było?
W piątek odbyły się ostatnie zajęcia w ramach innowacji "Babciu, jak to było? - podróż do lat 90. ubiegłego wieku”. Tym razem rozmawialiśmy o motoryzacji i dowiedzieliśmy się, jakie samochody królowały na polskich drogach w latach 90. Wyjątkowym gościem był właściciel Fiata 125p, który przyjechał nim specjalnie na nasze spotkanie. Dzięki temu uczestnicy mogli z bliska obejrzeć kultowy samochód i poznać wiele ciekawostek związanych z jego historią oraz codziennym użytkowaniem. To było bardzo interesujące i pełne wspomnień spotkanie, które pozwoliło nam jeszcze lepiej poczuć klimat minionych lat.
Z dala od klawiatury, bliżej literatury...
Zakończyła się kolejna edycja gry miejskiej, w której udział wzięli uczniowie ze szkół: SP 1, SP 6, SP 9, SP 11, SP 14, SP 15 oraz SP 19. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i sportowego ducha podczas wykonywania kolejnych zadań. Gratulujemy zwycięzcom!
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu
Gala taneczna
17 czerwca na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka odbyła się wyjątkowa Gala Taneczna, podczas której wystąpiło ponad 200 tancerzy z Centrum Tańca Cadmans. Wśród uczestników nie zabrakło również dwóch uczennic naszej szkoły, Hani z klasy II a oraz Klaudii z klasy VII b, które z dumą zaprezentowały swoje umiejętności na scenie. Gratulujemy występu i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej pasji do tańca!
Dzień Sportu
W czwartek na boisku szkolnym odbył się Dzień Sportu! Nie zabrakło sportowych emocji, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach, pokazując swoją sprawność, wytrwałość i ducha fair play.
1
Chwalimy się!
Z ogromną radością i dumą dzielimy się pięknymi słowami uznania, które otrzymała Pani Ma Lena od Regionalnego Centrum Wolontariatu. To wyjątkowe podziękowanie jest dowodem na zaangażowanie, pasję oraz nieoceniony wkład w rozwijanie idei wolontariatu i postaw społecznych wśród młodzieży. Każdego dnia pokazuje, że pomaganie innym ma ogromną wartość, a swoją postawą inspiruje uczniów do działania na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia i dziękujemy za codzienną pracę, serce oraz energię wkładane w edukację i działalność wolontariacką. Jesteśmy dumni, że mamy w naszym gronie tak zaangażowanego nauczyciela!
Lekcje wodne w SP6
Uczniowie Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej Curie w Elblągu uczestniczyli dziś w lekcji wodnej na rzece Elbląg. To już kolejna wizyta tej szkoły na PRZYSTAŃ. Grupa Wodna Cieszymy się i zawsze z przyjemnością Was gościmy.
4
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
