• Dzień Świętego Marcina

      29.11.2023

      Tradycją w naszej szkole są się obchody Świętego Marcina według zwyczaju naszych zachodnich sąsiadów.Poznaliśmy historię o Marcinie, piekliśmy Weckmanny, robiliśmy Laternen, wzięliśmy udział w Laternenumzug oraz śpiewaliśmy piosenki o Marcinie.

     • Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

      29.11.2023

      Dzisiaj, 11 listopada 2023 r., poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. św. Mikołaja, następnie odbył się marsz uczestników z orkiestrą wojskową i kompanią honorową pod pomnik Twórców Niepodległości przy ul. Rycerskiej, gdzie po odegraniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, Apelu Pamięci i salwy honorowej.

     • Święto Niepodległości

      29.11.2023

       

      Pamiętamy i szanujemy.10 listopada uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o odzyskanie państwowości polskiej przez 123 lata niewoli. 105. rocznicę odzyskania niepodległości  uhonorowaliśmy uroczystym apelem, który poprowadzili uczniowie klasy 6b. Mogliśmy również wysłuchać dwóch piosenek, przygotowanych przez uczniów klasy 2b oraz reprezentację chóru szkolnego (uczniów klas 2b i 2a).

     • Przerwa na czytanie 2023

      07.11.2023

      27 października 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji Przerwa na Czytanie 2023:)Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jest też wspólną zabawą w biciu rekordu czytających na przerwie.Dla chętnych na czytanie na korytarzach I i II piętra wyłożone były książki i komiksy. Niektórzy w tym dniu przynieśli do szkoły własne ulubione książki:)Klasy 4-8 brały udział w konkursie na wykonanie plakatu pod hasłem "Dlaczego warto czytać książki", zwycięzcą w konkursie została klasa 7A!Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli tę akcję i do niej dołączyli! : )) 

      #przerwanaczytanie 

     • Pasowanie na ucznia -witamy w "szóstce"!

      07.11.2023

      Dziś w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość - Pasowanie na Ucznia! Ceremonię poprowadzili uczniowie klasy trzeciej i wypadli świetnie w tej roli! Serdecznie dziękujemy starszym kolegom! Wszyscy pierwszoklasiści, po zdaniu arcytrudnego egzaminu, złożyli uroczyste ślubowanie i od dnia dzisiejszego są pełnoprawnymi uczniami naszej Szóstki. Cieszymy się, że jesteście z nami!