• I Żuławski Turniej Rummikuba

      26.03.2024

      Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w I Żuławskim Turnieju w Rummikuba w Nowym Dworze Gdańskim. W 3 rundach zagrali w sumie 9 gier. Zabaw była przednia, choć był to spory wysiłek intelektualny. Wizyta w NDG była również okazją do zwiedzenia Zespołu Szkół, pracowni branżowych i poznania oferty szkoły, która zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Byliśmy jedną z trzech podstawówek z Elbląga. Mamy nadzieję na kontynuację turniejów w kolejnych latach.

     • Bawmy się polszczyzną

      26.03.2024

      Uczniowie z klasy 8A zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie ,,Bawmy się polszczyzną” w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     • Biegi na orientację

      26.03.2024

      W sobotę na Starówce odbyły się Biegi na Orientację. Olga i Stefania poruszały się z mapą po Starym Mieście szukając ukrytych punktów. Frajda była na całego!

      Olga zajęła I miejsce, a Stefania II miejsce wśród dziewcząt z klas 5-8. Zapraszamy na kolejne biegi w kwietniu.

     • Wizyta przedszkolaków

      16.03.2024

      Po raz kolejny odwiedziły nas przedszkolaki z zaprzyjaźnionego przedszkola "Przyjaciele Kubusia" w ramach cyklu spotkań Akademia Przyszłego Pierwszaka. Dzieci ćwiczyły język i buzię z logopedą, wymowę trudnych zdań i robiły urocze żabki. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu

     • Niezwykły list...

      16.03.2024

      Dotarł do nas niezwykły list, z miejsca z którego niewielu z nas może doczekać się korespondencji - z pałacu Buckingham. List był odpowiedzią Karola III - króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północne, na nasz list, w którym powiadomiliśmy monarchę o nadaniu naszemu dębowi imienia królowej Elżbiety II. List szczególnie ucieszył naszego ucznia, który wpadł na ten pomysł. List został odczytany przez Andrzeja z klasy 5 przed całą społecznością naszej szkoły.

     • Szkoła TAK, przemoc NIE

      16.03.2024

      Uczennice naszej szkoły brały udział w Międzyszkolnym Konkursie "Szkoła - tak, przemoc - nie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 oraz Komendę Miejską Policji w Elblągu. Było to ciekawe doświadczenie oraz możliwość wzbogacenia swojej wiedzy.

     • Bieg po zdrowie

      16.03.2024

      W naszej szkole kolejny rok jest realizowany program antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie” opracowany przez GIS, skierowany do uczniów klas czwartych i ich rodziców. Uczniowie 4a poznali szkodliwy skład dymu papierosowego oraz wiedzą jak asertywnie odmówić palenia papierosów/e-papierosów.

     • Przyjaźń...

      16.03.2024

      Uczniowie 5a mieli dwudniowe warsztaty o budowaniu relacji pod hasłem "W przyjaźni cenię sobie..." Doskonale określili cechy prawdziwej przyjaźni. Bardzo trafnie analizowali relacje i wyciągali wnioski z prezentowanych przyjacielskich historii omawianych bohaterów.