• Dzień Świętego Marcina

      29.11.2023

      Tradycją w naszej szkole są się obchody Świętego Marcina według zwyczaju naszych zachodnich sąsiadów.Poznaliśmy historię o Marcinie, piekliśmy Weckmanny, robiliśmy Laternen, wzięliśmy udział w Laternenumzug oraz śpiewaliśmy piosenki o Marcinie.

     • Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

      29.11.2023

      Dzisiaj, 11 listopada 2023 r., poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Katedrze pw. św. Mikołaja, następnie odbył się marsz uczestników z orkiestrą wojskową i kompanią honorową pod pomnik Twórców Niepodległości przy ul. Rycerskiej, gdzie po odegraniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, Apelu Pamięci i salwy honorowej.

     • Święto Niepodległości

      29.11.2023

       

      Pamiętamy i szanujemy.10 listopada uczciliśmy pamięć wszystkich tych, którzy walczyli o odzyskanie państwowości polskiej przez 123 lata niewoli. 105. rocznicę odzyskania niepodległości  uhonorowaliśmy uroczystym apelem, który poprowadzili uczniowie klasy 6b. Mogliśmy również wysłuchać dwóch piosenek, przygotowanych przez uczniów klasy 2b oraz reprezentację chóru szkolnego (uczniów klas 2b i 2a).

     • Przerwa na czytanie 2023

      07.11.2023

      27 października 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji Przerwa na Czytanie 2023:)Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jest też wspólną zabawą w biciu rekordu czytających na przerwie.Dla chętnych na czytanie na korytarzach I i II piętra wyłożone były książki i komiksy. Niektórzy w tym dniu przynieśli do szkoły własne ulubione książki:)Klasy 4-8 brały udział w konkursie na wykonanie plakatu pod hasłem "Dlaczego warto czytać książki", zwycięzcą w konkursie została klasa 7A!Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli tę akcję i do niej dołączyli! : )) 

      #przerwanaczytanie 

     • Pasowanie na ucznia -witamy w "szóstce"!

      07.11.2023

      Dziś w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość - Pasowanie na Ucznia! Ceremonię poprowadzili uczniowie klasy trzeciej i wypadli świetnie w tej roli! Serdecznie dziękujemy starszym kolegom! Wszyscy pierwszoklasiści, po zdaniu arcytrudnego egzaminu, złożyli uroczyste ślubowanie i od dnia dzisiejszego są pełnoprawnymi uczniami naszej Szóstki. Cieszymy się, że jesteście z nami!

     • Międzyszkolny Konkurs Rowerowy

      25.09.2023

      Nastąpiło oficjalne otwarcie przez władze miasta Miasteczka Rowerowego w Parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego . Po uroczystości odbył się międzyszkolny konkurs rowerowy z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego dla uczniów klas V-VII.Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie od Pani Dyrektor SP4 w Elblągu a najlepsi zostali nagrodzenie dyplomami i nagrodami.Gratuluję Dominikowi z 7b za zajęcie I miejsca w kategorii siódmoklasistów.A tak naprawdę to bardzo serdecznie dziękuję Patrykowi z 5a, Kacprowi z 6b oraz Dominikowi z 7b za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie i w środowisku lokalnym !!!

     • ELBLĄSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU i ROWEROWA STOLICA POLSKI

      25.09.2023

      Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Dzień Bez Samochodu" i promowaliśmy rower jako środek transportu. Wspólnie z mieszkańcami miasta pokonaliśmy ulicami miasta około 9 kilometrów, wykonaliśmy rundkę honorową na Kalbarze, gdzie bawiliśmy się na festynie z okazji Narodowego Dnia Sportu.Podczas festynu został podsumowany udział Elbląga i szkół w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023.Miasto Elbląg zajęło 19 miejsce w Polsce !!! Super !!!A nasza szkoła - mimo zaciętej walki, wśród elbląskich szkół podstawowych zajęła 9 miejsce a walczyło ze sobą 15 placówek.Dziękuję wszystkim - uczniom, rodzicom, nauczycielom, absolwentom a także przyjaciołom szkoły, którzy wspierają Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej Curie w Elblągu w miejskich akcjach rowerowych oraz godnie reprezentują nasze miasto Elbląg oraz placówkę w społeczności lokalnej.Dziękuję!!!

     • LEKCJA WODNA

      25.09.2023

      Nowy rok szkolny zaczęliśmy lekcją wodną z Grupą Wodną z najmłodszymi uczniami z naszej szkoły. Woda, motorówka, kajaki i rowerki wodne nie są nam obce ! Było super ! A do tego dopisała nam pogoda :)Do zobaczenia w II semestrzeSzkolne Koło Turystyczne

     • FAIR PLAY

      25.09.2023

      Podczas czwartkowych Jesiennych Biegów Przełajowych odbył się, również konkursplastyczny o tematyce FAIR PLAY w ramach III edycji #BieguFairPlayPKOL 2023, w którymzajęliśmy III miejsce!!! Wielkie brawa dla klasy 7a i ich wychowawczyni za wykonanieprzepięknego plakatu!!!

     • JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

      25.09.2023

      14 września w Bażantarni odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe w ramachMiejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Udział w nich wzięło 15 uczniów z naszejszkoły z klas IV-VII. Rywalizowali oni na dystansie 400 i 800 metrów. Najlepiej wswojej kategorii wiekowej zaprezentował się Alan Chruszczyk z kl. 4a zajmującIV miejsce. Dziękujemy Wszystkim uczniom, którzy dzielnie walczyli natrasie biegu!!!

     • Narodowe Czytanie 2023

      25.09.2023

      9 września po raz kolejny w całej Polsce oraz poza jej granicami odbyła się akcja Narodowe Czytanie 2023. W tym roku do wspólnego, publicznego czytania wybrana została powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Po raz piąty, razem z 23 innymi elbląskimi szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi, uczestniczyliśmy w miejskich obchodach Narodowego Czytania 2023, zorganizowanych przez I LO. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Rozalka Gruchalska, Olga Świętoń, Ania Kwestarz oraz Nina Wolska :)Serdecznie dziękujemy naszym uczennicom za piękne reprezentowanie szkoły:)

     • TALENCIAKI WRACAJĄ!

      25.09.2023

      Nasza szkoła przystępuje w tym roku szkolnym do drugiej edycji Szkół Pełnych Talentów.Od 1 września do 5 listopada przynosimy do szkoły TALENCIAKI uzyskane za zakupy w Lidlu.W szkole będą trzy pudełka na TALENCIAKI:w przedsionku dla Rodziców szatni szkolnej , na dyżurce obok gabinetu Pani Wicedyrektor oraz w świetlicy szkolnej.Za wspólnie uzbierane TALENCIAKI doposażymy szkołę w sprzęt, a czy to będą pufy dla Was czy szafka z klockami czy gry, to zależy od ilości TALENCIAKÓW.Zapraszamy całą społeczność szkolną oraz przyjaciół SP 6 do udziału w akcji!!!