• Turniej szachowy

      27.05.2024

      24.05.2024r uczniowie z klasy IIb i IIIa wzięli udział u IV Elbląskim Turnieju Szachowym dla klas I-III. Brawa dla: Kasi, Leny, Natana, Łukasza, Rafała, Szymona, Czesia, Oskara D. oraz Oskara K. , który to miał również możliwość zagrać symultanę z arcymistrzem szachowym Igorem Janikiem. Gratulacje dla wszystkich!!!

     • Biegi Przełajowe

      27.05.2024

      W dniu 22.05.2024 r. w Parku Bażantarnia odbył się XVII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w którym wzięło udział 13 uczestników z naszej szkoły. Impreza zgromadziła zawodników, trenerów, wolontariuszy oraz licznych kibiców z całego regionu.

      Celem mityngu było promowanie aktywności fizycznej, integracji społecznej oraz zdrowego stylu życia wśród osób z niepełnosprawnościami.. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i dystansach, dostosowanych do ich możliwości i poziomu zaawansowania.

      Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim świętem integracji i wspólnej zabawy. Wydarzenie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, pozostawiając uczestnikom wiele radości i satysfakcji.

      Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii, otrzymali medale oraz upominki

      Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!

      Do zobaczenia na kolejnych edycjach

     • Zapylacze ratują świat

      27.05.2024

      21 maja w naszej szkole odbył się II Sejmik Przyrodniczy "Zapylacze ratują świat". Tym razem zaprosiliśmy dzieci z czterech elbląskich przedszkoli. Gościliśmy grupę: Biedronek, Pszczółek Niedźwiadków i Króliczków. Sejmik odbył się we współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska, Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczym nr 1 oraz Panią Małgorzatą Guzowską z Centrum Pszczelarstwa Nektar, która poprowadziła wykład o sile i znaczeniu owadów oraz nauczyła dzieci podczas warsztatów wykonywania woskowych tabliczek. Pracownicy PKWE przybliżyli dzieciom znaczenie łąk kwietnych, zaznajomili z najbardziej popularnymi roślinami miododajnymi , a Pani Marta Piekarska przeprowadziła łąkowe warsztaty plastyczne we współpracy z Panią Anią Wojtczak, która ze swoim teamem z SOSW nr 1 wykonała nietuzinkową dekorację sali.Dziękujemy naszym przyjaciołom i współorganizatorom. Ich zaangażowanie, ogrom życzliwości i podarunków dla naszych gości sprawił, że dzisiejsze wydarzenie zapamiętamy na długo.Dziękujemy naszym rodzicom za przepyszny poczęstunek i kwietnemu sponsorowi Panu Piotrowi Zimińskiemu.

      Do zobaczenia za rok!

     • Bieg Nadziei

      27.05.2024

      Brawo dla uczennicy klasy 8a Anny Sapińskiej, która wczoraj razem ze mamą wzięła udział w V Biegu i Marszu Nadziei na rzecz Elbląskiego Hospicjum.

     • Nie spal się na starcie!

      27.05.2024

      Zajęcia profilaktyczne w 7c „Nie spal się na starcie, papieros vs e-papieros” mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości młodzieży na temat szkodliwości i skutków palenia oraz kształtowanie postaw dbania o zdrowie własne i innych. Uczniowie dowiedzieli się jak trudno jest się uwolnić z nałogu, jakie są jego konsekwencje zdrowotne i koszty finansowe. Doskonale wypisali plusy i minusy palenia przez młodych ludzi.

     • Kosmiczny konkurs

      14.05.2024

      W zeszłym tygodniu rozstrzygnięty został międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Gwiezdne wojny - projekt pojazdu kosmicznego", w którym na podium stanęło czterech uczniów, a trzech - zostało wyróżnionych. Brawo!

     • Mistrzowie nad mistrzami

      13.05.2024

      Nasi piątoklasiści Lena, Joanna, Zuzanna i Patryk sprawili ogromną radość zdobywając I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Dendrologicznym. Gratulujemy i bardzo dziękujemy organizatorom za fantastycznie przygotowany turniej i miłą atmosferę!

     • Nagrodzeni w konkursie tanecznym

      07.05.2024

      Nagroda główna - solista z klas 1-3- Oliwia Zaleska z 3A. Nagroda główna - zespół z klas 1-3 - Viktoria Kuziemkowska z 2A i Lidia Stoń z 3A.

      Nagroda główna - solista z klas 4-8 - Kornelia Cicholewska z 5A. Nagroda główna - zespół z klas 4-8 - Jakub Tamborski i Jan Polakowski z 6A.

      Nagroda specjalna Dyrektora Szkoły - Kornelia Białas z 2A. Nagroda specjalna Wicedyrektora Szkoły - Aleksandra Chmielewska z 4A.

      Gratulacje! Gratulacje! Gratulacje!

     • Show Dance

      07.05.2024

      26 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs tańca SHOW DANCE. To była fantastyczna impreza za sprawą wykonawców tańców i wspaniałej publiczności.