Dobry start 300+ 2021-06-24 13:08:33

Szanowni Państwo,

od 1 lipca 2021r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie realizował rządowy program Dobry start 300+ dla uczniów.

Wnioski o świadczenie 300+ będzie rozpatrywał oraz dokonywał wypłaty świadczenia ZUS, a składać będzie je można od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną:

·         na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,

·         przez bankowość elektroniczną,

·         na portalu empatia.mpips.gov.pl.

W ramach kampanii chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o publikację plakatu i informacji o programie m.in.:

·         w dzienniku Elektronicznym,

·         na stronie internetowej,

·         na tablicach informacyjnych,

·         na portalach społecznościowych.

Istnieje również możliwość zorganizowanie dyżuru w Państwa placówce dla rodziców uczniów, w ramach którego pracownicy Oddziału ZUS w Elblągu pomogą w założeniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz wysłaniu wniosku za jego pośrednictwem. W celu umówienia terminów dyżurów uprzejmie proszę o kontakt z właściwym terytorialnie koordynatorem ZUS:

·         Oddział Elbląg – Pani Katarzyna Lipiec, kom. 502 006 437.

·         Inspektorat Iława – Pani Agnieszka Sawicka, tel. 89 644 88 44, kom. 502 009 972.

·         Inspektorat Ostróda - Pani Łucja Jakubowska, tel. 89 646 62 37 wew. 202, kom. 502 009 996.

·         Biuro Terenowe Braniewo – Pani Irena Wasilewska, tel. 55 243 21 23 wew. 23, kom. 502 009 983.

Do założenia konta PUE ZUS niezbędne będą:

·         dokument tożsamości (dowód osobisty/ paszport),

·         adres e-mail,

·         numer telefonu komórkowego.

Do złożenia wniosku 300+ niezbędne będą:

·         rachunek bankowy na, który ma być przekazane świadczenie,

·         dane dzieci, na które wnioskowane będzie świadczenie Dobry start,

·         informacje o szkołach, do których uczęszczają dzieci,

·         orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w przypadku dzieci do 24 roku życia,

·         inne dokumenty niezbędne do ustalenia prawa do świadczenia Dobry start np. oświadczenia, orzeczenia sądowe.

Elektroniczne wysłanie wniosku daje wymierne korzyści w postaci szybkiego otrzymania w bezpiecznej formie na rachunek bankowy świadczenia.

Więcej informacji o programie znajdą Państwo w artykule: Dobry start 300+

Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci, dlatego liczymy na Państwa współpracę w zakresie upowszechniania informacji o kampanii oraz organizacji dyżurów. W ramach naszych dyżurów zapewniamy pełne wsparcie i obsługę w zakresie zakładania kont oraz obsługi wniosku o świadczenie 300+.

Serdecznie zapraszam do kontaktów z koordynatorami Oddziału ZUS w Elblągu.

Urszula Kornecka

p.o. naczelnika wydziału