"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie


Sukcesy uczniów







Osiągnięcia uczniów SP 6

rok szkolny 2018/2019
 

I SEMESTR

 

 

 

 

 


 

L.p.

NAZWA KONKURSU

ORGANIZATOR

RODZAJ

ZASIĘG KONKURSU

WYNIKI

1.

Przegląd Teatrów Szkolnych (Dzień Niepodległości)

MDK

teatralny

miejski

wyróżnienie

2.

Anioły, Archanioły

Szkoła Podstawowa nr 6

plastyczny

szkolny

 

3.

Miejski Przegląd Recytatorski

MDK w Elblągu

recytatorski

miejski

nagroda

4.

XVII  SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Szkoła  Podstawowa nr 9

poetycki

międzyszkolny

 

5.

Konkurs ortograficzny

Szkoła Podstawowa nr 6

ortograficzny

szkolny

 

6.

Radość czytania

Radość pisania

CSE Światowid w Elblągu

plastyczny

miejski

I miejsce,
2 wyróżnienia

7.

Konkurs recytatorski

Szkoła Podstawowa nr 8

recytatorski

międzyszkolny

2 wyróżnienia

8.

Konkurs z języka polskiego

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

polonistyczny

szkolny

 

9.

“Polska to wielka rzecz”

Szkoła Podstawowa nr 18

wiedzy, literacki

międzyszkolny

wyróżnienie

10.

Międzyszkolny konkurs “Polska to jest wielka rzecz”

Szkoła Podstawowa nr 18

plastyczny

międzyszkolny

wyróżnienie

11.

“Moja ojczyzna”

Szkoła Podstawowa nr 8

recytatorski

międzyszkolny

wyróżnienie
1 miejsce

12.

Przegląd recytatorski z okazji Narodowego Święta 100-lecia odzyskania niepodległości

MDK w Elblągu

recytatorski

miejski

nagroda

13.

Przedsiębiorcza młodzież a rynek pracy

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

doradztwo zawodowe

miejski

4 i 5 miejsce

14.

„Woda, gleba, powietrze”

podsumowujący akcję SPRZĄTANIA ŚWIATA – POLSKA 2018

na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i jego okolic

pod hasłem

„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej  w Elblągu

turniej wiedzy ekologicznej

międzyszkolny

IV miejsce

15.

“Kocham Cię Polsko” konkurs z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Elblągu

Turniej wiedzy           o Polsce

międzyszkolny

V miejsce

16.

Kartka, list do Mikołaja

Szkoła Podstawowa nr 6

literacki

szkolny

 

17.

Konkurs plastyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości “Kolory niepodległości”

MDK, Klub PWD, Stowarzyszenie “Denar”

plastyczny

międzyszkolny

II i wyróżnienie

18.

BICIE REKORDU POLSKI W ILOŚCI OSÓB ŚPIEWAJĄCYCH ROTĘ

UM Elbląg

wokalny

miejski

 

19.

Programujemy bezpieczeństwo

Szkoła Podstawowa nr 19
UM Elbląg oraz KMP

w Elblągu

plastyczny

międzyszkolny

III miejsce

20.

Elbląskie Spotkania Elblążan 2018 r.

UM Elbląg

wokalny

miejski

 

21.

II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej

MDK w Elblągu

wokalny

międzyszkolny

 

22.

Konkurs “Jestem Patriotą”

Szkoła Podstawowa nr 25

językowo-logopedyczny

międzyszkolny

I miejsce

23.

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy “Percy Jackson - złodziej pioruna”

Moja Szkoła Językowa

czytelniczy

ogólnopolski

dyplomy uznania

24.

“Bohaterowie naszych lektur”

Szkoła Podstawowa nr 6

literacko-czytelniczy

szkolny

wyróżnienie

25.

“By się czytać chciało, zakładkę zrób wspaniałą”

Szkoła Podstawowa nr 6

plastyczny

szkolny

wyróżnienia dla uczniów z każdej  klasy w formie wystawy

26.

“Stolice Polskie w legendach”

BP Młodego Czytelnika “Bulaj”

historyczno-literacki

międzyszkolny

IV miejsce

27.

Konkurs z informatyki

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

informatyczny

szkolny

 

28.

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej

matematyczny

szkolny

 

29.

 

 

 

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Przetrwała w myślach i słowach”

Szkoła Podstawowa nr 16

recytatorski

międzyszkolny

I miejsce wyróżnienie

30.

Konkurs Kuratoryjny z Języka Niemieckiego

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

językowy

szkolny

 

31.

Konkurs na Niemiecki Kalendarz Adwentowy

SPSK Elbląg

językowy

wojewódzki

wyróżnienie

32.

“Każdy może być generałem” - konkurs towarzyszący międzyszkolnemu Biegowi im. Generała Nieczuja Ostrowskiego

Szkoła Podstawowa nr 6

plastyczno historyczny

szkolny

 

33.

Konkurs kuratoryjny z historii

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

historyczny

szkolny

 

34.

Andrzejkowy Turniej  Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt

MKS TRUSO

MOS Elbląg

sportowy

miejski

W kategorii “dwójek” - III miejsce, VI miejsce

W kategorii “singli”-V, VI, VII miejsce

35.

I Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym

UKŁ Unia Oświęcim

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

5 - m-ce w kategorii junior młodszy B

36.

II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym

MKŁ w Łodzi

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

3 - m-ce w kategorii junior młodszy B

37.

Turniej w Dwa Ognie klas IV z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości.

Szkoła Podstawowa nr 6

sportowy

szkolny

-

38.

Hour of Code

code.org

informatyczny

światowy

20 certyfikatów (kl. 5a, 5c, 8a, 8b gr. I)

39.

“Koszyk pełen grzybów”

Szkoła Podstawowa nr 18

plastyczny

międzyświetlicowy

3 miejsce

40.

“Piłsudski oczami dziecka”

Szkoła Podstawowa nr 9

plastyczny

międzyświetlicowy

3 miejsce

41.

“Bądź widoczny na drodze”

Szkoła Podstawowa nr 14

plastyczny

międzyświetlicowy

1 miejsce

42.

Stroiki i ozdoby     Bożonarodzeniowe

Szkoła Podstawowa nr 25

pastyczny

międzyświetlicowy

3 miejsce

43.

Konkurs Recytatorski

“Polska moja Ojczyzna”

Szkoła Podstawowa nr 11

recytatorski

międzyświetlicowy

1 miejsce

44.

Świąteczny Koncert  Kolęd

Szkoła Podstawowa nr 12

wokalny

międzyświetlicowy

3 wyróżnienia

45.

Konkurs wiedzy “Zagadki przyrodnicze”

Szkoła Podstawowa nr 16

wiedzy

międzyszkolny

II miejsce

46.

Konkurs -Zwyczaje i Tradycje Mikołajkowe

Szkoła Podstawowa nr 6

wiedza ogólna

świetlicowy

-

47.

 

 

 

Konkurs -Jak dbamy o ptaki zimą

Szkoła Podstawowa nr 6

przyrodniczy

świetlicowy

 

48.

Konkurs - Jak witamy Nowy Rok na świecie

Szkoła Podstawowa nr 6

wiedza ogólna

świetlicowy

 

49.

Mikołajkowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w Łodzi

MKŁ w Łodzi

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

1 miejsce

2 miejsce

7 miejsce

50.

Walley Cup 2019

UKŁ Walley

sportowy

międzynarodowy

8 miejsce

51.

Konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej

Szkoła Podstawowa nr 6

recytatorski

szkolny

1 miejsce

2 miejsce

3 miejsce

52.

Europejski Dzień Języków Obcych

Szkoła Podstawowa nr 6

językowy

szkolny

1 miejsce

53.

Autumn on the Farm

Szkoła Podstawowa nr 6

język angielski

międzyszkolny

4 miejsce
(2 osoby)

54.

Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Warmińsko -Mazurski Kurator Oświaty

szachy

wojewódzki

3 miejsce

55.

Konkurs Memory Masters

 

Firma edukacyjna Blumont

 

język angielski

 

ogólnopolski

 

laureaci II stopnia
 (3 osoby),

laureaci III stopnia
(4 osoby),

wyróżnienia
(5 osób)

 

56.

Konkurs fotograficzny Drzewa ARCHITEKCI KRAJOBRAZU I ŚWIADKOWIE HISTORII

warmińsko-mazurski ODN

WFOŚiGW w Olsztynie

przyroda

 

wojewódzki

 

II miejsce

wyróżnienie

57.

II etap eliminacji XVIII edycji Konkursu  Poznajemy Parki Krajobrazowe

PKWE

przyroda,
geografia

ogólnopolski

II miejsce
(4 osoby)

58.

Konkurs plastyczny

Zielone Pytanie ART

Urząd Miejski

Referat Ochrony Środowiska

przyroda,
plastyka

międzyszkolny

edycja październikowa:

I miejsce,

edycja listopadowa:

I miejsce
 (2 osoby),

wyróżnienia

(3 osoby)

 


 

 

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 [ rok szkolny 2017/2018 ]



Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Przerwa na czytanie
8-15 maja 2019 roku- IV przerwa na czytanie czyli ogólnopolska akcja…

Recepta na zdrowie
Jedzenie -trudna sprawa. Klasa 3 a -praca w grupach. Tworzymy receptę…

Spartakiada
15 maja dzieci z naszej świetlicy brały udział w VI Międzyświetlicowej…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English