"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie


Sukcesy uczniów







Osiągnięcia uczniów SP 6

rok szkolny 2018/2019
 

I SEMESTR

 

 

 

 

 


 

L.p.

NAZWA KONKURSU

ORGANIZATOR

RODZAJ

ZASIĘG KONKURSU

WYNIKI

1.

Przegląd Teatrów Szkolnych (Dzień Niepodległości)

MDK

teatralny

miejski

wyróżnienie

2.

Anioły, Archanioły

Szkoła Podstawowa nr 6

plastyczny

szkolny

 

3.

Miejski Przegląd Recytatorski

MDK w Elblągu

recytatorski

miejski

nagroda

4.

XVII  SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Szkoła  Podstawowa nr 9

poetycki

międzyszkolny

 

5.

Konkurs ortograficzny

Szkoła Podstawowa nr 6

ortograficzny

szkolny

 

6.

Radość czytania

Radość pisania

CSE Światowid w Elblągu

plastyczny

miejski

I miejsce,
2 wyróżnienia

7.

Konkurs recytatorski

Szkoła Podstawowa nr 8

recytatorski

międzyszkolny

2 wyróżnienia

8.

Konkurs z języka polskiego

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

polonistyczny

szkolny

 

9.

“Polska to wielka rzecz”

Szkoła Podstawowa nr 18

wiedzy, literacki

międzyszkolny

wyróżnienie

10.

Międzyszkolny konkurs “Polska to jest wielka rzecz”

Szkoła Podstawowa nr 18

plastyczny

międzyszkolny

wyróżnienie

11.

“Moja ojczyzna”

Szkoła Podstawowa nr 8

recytatorski

międzyszkolny

wyróżnienie
1 miejsce

12.

Przegląd recytatorski z okazji Narodowego Święta 100-lecia odzyskania niepodległości

MDK w Elblągu

recytatorski

miejski

nagroda

13.

Przedsiębiorcza młodzież a rynek pracy

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług

doradztwo zawodowe

miejski

4 i 5 miejsce

14.

„Woda, gleba, powietrze”

podsumowujący akcję SPRZĄTANIA ŚWIATA – POLSKA 2018

na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej i jego okolic

pod hasłem

„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej  w Elblągu

turniej wiedzy ekologicznej

międzyszkolny

IV miejsce

15.

“Kocham Cię Polsko” konkurs z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 w Elblągu

Turniej wiedzy           o Polsce

międzyszkolny

V miejsce

16.

Kartka, list do Mikołaja

Szkoła Podstawowa nr 6

literacki

szkolny

 

17.

Konkurs plastyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości “Kolory niepodległości”

MDK, Klub PWD, Stowarzyszenie “Denar”

plastyczny

międzyszkolny

II i wyróżnienie

18.

BICIE REKORDU POLSKI W ILOŚCI OSÓB ŚPIEWAJĄCYCH ROTĘ

UM Elbląg

wokalny

miejski

 

19.

Programujemy bezpieczeństwo

Szkoła Podstawowa nr 19
UM Elbląg oraz KMP

w Elblągu

plastyczny

międzyszkolny

III miejsce

20.

Elbląskie Spotkania Elblążan 2018 r.

UM Elbląg

wokalny

miejski

 

21.

II Elbląski Festiwal Pieśni Patriotycznej

MDK w Elblągu

wokalny

międzyszkolny

 

22.

Konkurs “Jestem Patriotą”

Szkoła Podstawowa nr 25

językowo-logopedyczny

międzyszkolny

I miejsce

23.

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy “Percy Jackson - złodziej pioruna”

Moja Szkoła Językowa

czytelniczy

ogólnopolski

dyplomy uznania

24.

“Bohaterowie naszych lektur”

Szkoła Podstawowa nr 6

literacko-czytelniczy

szkolny

wyróżnienie

25.

“By się czytać chciało, zakładkę zrób wspaniałą”

Szkoła Podstawowa nr 6

plastyczny

szkolny

wyróżnienia dla uczniów z każdej  klasy w formie wystawy

26.

“Stolice Polskie w legendach”

BP Młodego Czytelnika “Bulaj”

historyczno-literacki

międzyszkolny

IV miejsce

27.

Konkurs z informatyki

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

informatyczny

szkolny

 

28.

Olimpiada Matematyczna Juniorów

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej

matematyczny

szkolny

 

29.

 

 

 

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Przetrwała w myślach i słowach”

Szkoła Podstawowa nr 16

recytatorski

międzyszkolny

I miejsce wyróżnienie

30.

Konkurs Kuratoryjny z Języka Niemieckiego

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

językowy

szkolny

 

31.

Konkurs na Niemiecki Kalendarz Adwentowy

SPSK Elbląg

językowy

wojewódzki

wyróżnienie

32.

“Każdy może być generałem” - konkurs towarzyszący międzyszkolnemu Biegowi im. Generała Nieczuja Ostrowskiego

Szkoła Podstawowa nr 6

plastyczno historyczny

szkolny

 

33.

Konkurs kuratoryjny z historii

Kuratorium Oświaty w Olsztynie

historyczny

szkolny

 

34.

Andrzejkowy Turniej  Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt

MKS TRUSO

MOS Elbląg

sportowy

miejski

W kategorii “dwójek” - III miejsce, VI miejsce

W kategorii “singli”-V, VI, VII miejsce

35.

I Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym

UKŁ Unia Oświęcim

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

5 - m-ce w kategorii junior młodszy B

36.

II Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym

MKŁ w Łodzi

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

3 - m-ce w kategorii junior młodszy B

37.

Turniej w Dwa Ognie klas IV z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości.

Szkoła Podstawowa nr 6

sportowy

szkolny

-

38.

Hour of Code

code.org

informatyczny

światowy

20 certyfikatów (kl. 5a, 5c, 8a, 8b gr. I)

39.

“Koszyk pełen grzybów”

Szkoła Podstawowa nr 18

plastyczny

międzyświetlicowy

3 miejsce

40.

“Piłsudski oczami dziecka”

Szkoła Podstawowa nr 9

plastyczny

międzyświetlicowy

3 miejsce

41.

“Bądź widoczny na drodze”

Szkoła Podstawowa nr 14

plastyczny

międzyświetlicowy

1 miejsce

42.

Stroiki i ozdoby     Bożonarodzeniowe

Szkoła Podstawowa nr 25

pastyczny

międzyświetlicowy

3 miejsce

43.

Konkurs Recytatorski

“Polska moja Ojczyzna”

Szkoła Podstawowa nr 11

recytatorski

międzyświetlicowy

1 miejsce

44.

Świąteczny Koncert  Kolęd

Szkoła Podstawowa nr 12

wokalny

międzyświetlicowy

3 wyróżnienia

45.

Konkurs wiedzy “Zagadki przyrodnicze”

Szkoła Podstawowa nr 16

wiedzy

międzyszkolny

II miejsce

46.

Konkurs -Zwyczaje i Tradycje Mikołajkowe

Szkoła Podstawowa nr 6

wiedza ogólna

świetlicowy

-

47.

 

 

 

Konkurs -Jak dbamy o ptaki zimą

Szkoła Podstawowa nr 6

przyrodniczy

świetlicowy

 

48.

Konkurs - Jak witamy Nowy Rok na świecie

Szkoła Podstawowa nr 6

wiedza ogólna

świetlicowy

 

49.

Mikołajkowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w Łodzi

MKŁ w Łodzi

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

1 miejsce

2 miejsce

7 miejsce

50.

Walley Cup 2019

UKŁ Walley

sportowy

międzynarodowy

8 miejsce

51.

Konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej

Szkoła Podstawowa nr 6

recytatorski

szkolny

1 miejsce

2 miejsce

3 miejsce

52.

Europejski Dzień Języków Obcych

Szkoła Podstawowa nr 6

językowy

szkolny

1 miejsce

53.

Autumn on the Farm

Szkoła Podstawowa nr 6

język angielski

międzyszkolny

4 miejsce
(2 osoby)

54.

Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Warmińsko -Mazurski Kurator Oświaty

szachy

wojewódzki

3 miejsce

55.

Konkurs Memory Masters

 

Firma edukacyjna Blumont

 

język angielski

 

ogólnopolski

 

laureaci II stopnia
 (3 osoby),

laureaci III stopnia
(4 osoby),

wyróżnienia
(5 osób)

 

56.

Konkurs fotograficzny Drzewa ARCHITEKCI KRAJOBRAZU I ŚWIADKOWIE HISTORII

warmińsko-mazurski ODN

WFOŚiGW w Olsztynie

przyroda

 

wojewódzki

 

II miejsce

wyróżnienie

57.

II etap eliminacji XVIII edycji Konkursu  Poznajemy Parki Krajobrazowe

PKWE

przyroda,
geografia

ogólnopolski

II miejsce
(4 osoby)

58.

Konkurs plastyczny

Zielone Pytanie ART

Urząd Miejski

Referat Ochrony Środowiska

przyroda,
plastyka

międzyszkolny

edycja październikowa:

I miejsce,

edycja listopadowa:

I miejsce
 (2 osoby),

wyróżnienia

(3 osoby)

 

 

 

II SEMESTR

L.p.

NAZWA KONKURSU

ORGANIZATOR

RODZAJ KONKURSU

 

ZASIĘG KONKURSU

 

WYNIKI

 

1

Konkurs z wiedzy o Wlk. Brytanii- ”Hello Britain”

SP21

językowy

międzyszkolny

II miejsce

2

Turniej Piłki Siatkowej “dziewcząt” o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego

III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

sportowy

międzyszkolny

I miejsce

3

Konkurs “Elbląskie Zielone Pytanie - 2019”

UM

Referat Ochrony Środowiska

ekologiczny

międzyszkolny

I miejsce

 

4

Konkurs ”Elbląskie Zielone Pytanie ART”

UM

Referat Ochrony Środowiska

plastyczny

międzyszkolny

wyróżnienie

 

5

Logopedyczne opowiadanie

Szkoła Podstawowa nr  8

literacki

międzyszkolny

I, II, III oraz

wyróżnienie

6

Konkurs przyrodniczy

”Kropla drąży skałę”

Szkołą Podstawowa nr 1 w Elblągu

przyrodniczy

międzyszkolny

I miejsce

 

7

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

“Z ekologią na wesoło”

Szkoła Podstawowa nr 16

przyrodniczy

międzyszkolny

I miejsce

 

8

Wielki Turniej Literatury Fantasy

III LO

czytelniczy

międzyszkolny

wyróżnienie

 

9

Ogólnopolski Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski JM, J, U 21 w Karate Olimpijskim „PUCHAR GRYFA’ 2019”.

WKF

sportowy

ogólnopolski

brązowy medal w kata ind.;  kumite ind. IV miejsce

10

Konkurs ”Zielone Pytanie Art”

UM

Referat Ochrony Środowiska

plastyczny

międzyszkolny

I miejsce oraz

wyróżnienia:

 

11

Konkurs “Jajo wielkanocne”

SP 18

plastyczno-

techniczny

międzyszkolny

I miejsce

II m-ce wyróżnienie

12

Konkurs “Nie nudzimy się, jesteśmy kreatywni”

SP 66

czytelniczo-

plastyczny

szkolny

I, II i III miejsce

13

III WOJEWÓDZKIE ZMAGANIA SPORTOWE

SOSW nr 2 w Elblągu

sportowy

wojewódzki

medal za udział

 

14

Międzynarodowy Konkurs  KANGUR Matematyczny

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

matematyczny

międzynarodowy

 5 wyróżnień

 

15

Konkurs plastyczny “Wielkanocne Jajo”

SP 11

plastyczny

międzyszkolny

I miejsce

16

Puchar Gdańska 2019- łyżwiarstwo figurowe

GKS Stoczniowiec Gdańsk

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

I, II i IV miejsce

 

17

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łyżwiarstwie figurowym

PZŁF

Federacja Małopolska

sportowy

ogólnopolski

III miejsce

18

Mini Europa 2019 łyżwiarstwo Figurowe

Euro6, PZŁF

 

sportowy

międzynarodowy

IV miejsce

19

Mistrzostwa Polski Młodzików w łyżwiarstwie figurowym Puchar Elbląga 2019

UKS6

PZŁF

sportowy

ogólnopolski

I, II, III i XIII miejsce

 

20

 

Mistrzostwa Polski Novice 2019

PZŁF

MOSiR Cieszyn

sportowy

ogólnopolski

III miejsce

21

MIMS Lekkoatletyka Halowa

MOS

sportowy

międzyszkolny

V miejsce- bieg 2x30m

VI i VII miejsce-  kula

22

XV Regionalny Konkurs „Młody ekolog w akcji” pod hasłem   “W poszukiwaniu ciszy”

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Nadleśnictwo Elbląg

plastyczny

regionalny

III miejsce

23

Międzyszkolny Turniej BRD “Czwartoklasiści przepisy znają i je przestrzegają”

SP 19

Komenda Policji w Elblągu

technika

międzyszkolny

I miejsce

 

„wyŁADnijMY Elbląg” edycja 2019 temat „Rysuję, maluję – odkrywam moje miasto”

Departament Urbanistyki
 i Architektury UM przy współpracy Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu

plastyczny

międzyszkolne

7 laureatów

 

24

Konkurs plastyczny “Marzanną witamy wiosnę”

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu

plastyczny

międzyświetlicowy

III miejsce i wyróżnienie

25

Konkurs plastyczny „Ptasie Radio” ilustracja do wiersza

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 18 Elbląg

plastyczny

międzyświetlicowy

 III miejsce

26

Konkurs „Zielone Pytanie Art.”

UM

Referat Ochrony Przyrody

plastyczny

miejski

I miejsce

27

Międzynarodowe Konfrontacje Taneczne

Promyk

taneczny

międzynarodowy

II miejsce

28

Ogólnopolski Festiwal zespołów artystycznych Awangarda

Promyk

taneczny

ogólnopolski

III miejsce

29

Wojewódzki konkurs poetycki “Lasem oczarowani”

ODN w Elblągu

poetycki

wojewódzki

wyróżnienie

 

30

Konkurs Eko-pisanka

SP19

plastyczny

międzyszkolny

I miejsce i wyróżnienie

31

Konkurs  “W zdrowym ciele zdrowy duch”

SP 14

prozdrowotny

międzyświetlicowy

 III miejsce

32

Ogólnopolska Kampania „Rowerowy Maj” Elbląg 2019

Urząd Miejski w Elblągu

sportowy

miejski

I miejsce

33

Ogólnopolski Turniej Tańca Współczesnego

Bydgoszcz

taneczny

ogólnopolski

I miejsce

34

Puchar Dębicy 2019 –Ogólnopolskie zawody o puchar Dębicy w łyżwiarstwie figurowym –klasa Basic Novice

Dębica

sportowy

ogólnopolski

I miejsce

35

Konkurs „Młodzi  wolni od tytoniu”

Elbląg

plastyczny

międzyszkolny

Wyróżnienie

36

Wyróżnienie w konkursie ”Logopedyczne opowiadanie”

Elbląg

literacki

międzyszkolny

wyróżnienie

 

37

Turniej szachowy dla dzieci szkół podstawowych „SZACHOWY DZIEŃ DZIECKA” w Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”.

Elbląg

sportowy

międzyszkolny

II miejsce

 

38

II Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumii

PZSW

sportowy

ogólnopolski

3 x I miejsce

II i III miejsce

 

39

Konkurs poetycki “Lasem oczarowani”

ODN Elbląg

literacki, multimedialny

wojewódzki

2 wyróżnienia

 

40

IX Wojewódzki Konkurs Plastyczny  „Dbam o swoje bezpieczeństwo”

 

Wojewoda warmińsko-mazurski i Komendant KWP Olsztyn

plastyczny

wojewódzki

laureatka

41

„Las-ekosystem prawie doskonały”

 

ODN Elbląg

ekologiczny

wojewódzki

wyróżnienie

42

Ogólnopolski projekt „Młodzi cyfrowi, cyfrowi Rodzice”

Fundacja Dbamy o zasięg

 

ogólnopolski

Certyfikat dla SP6

43

Ogólnopolska Akcja IV przerwa na czytanie 2019

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie wielkopolskim

czytelniczy

ogólnopolski

Dyplom dla SP 6 za aktywny udział w akcji

44

XXXIII Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Pływanie

MOS Elbląg

sportowy

miejski

I miejsce

44

Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. 

MOS Elbląg

Sportowy

 

2 x I miejsce, II miejsce, 2x IV miejsce

45

V Cykl Turniejów o Grand Prix MDK w Szachach Szybkich

 

sportowy

miejski

II miejsce

46

Ogólnopolskie zawody pływackie „Elbląska Wiosna Pływacka”,

MOSiR, UM Elbląg, UKS Jedynka, W-M OZP

sportowy

ogólnopolski

Brązowy medal

47

Zawody pływackie Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie- Gdańsk

UM Gdańsk, UKS Żabianka, Saur Neptun Gdańsk

 

 

II i III miejsce

48

Pomerania Cup 2019

Rumia Karate Tournament

karate

 

III miejsce- brązowy medal

49

II Bieg Nadziei dla Hospicjum

Patronat Wojewody warmińsko-mazurskiego

sportowy

 

II miejsce

50

Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka 

Giżycko

pływanie

 

III miejsce

51

Konkurs organizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Stowarzyszenie im. Gen. Bryg. Bolesława Nieczuja Ostrowskiego

plastyczny

miejski

wyróżnienie

52

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. "MIŁOŚĆ NIE JEDNO MA IMIĘ" 

SP 23

recytatorski

międzyszkolny

wyróżnienie

53

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA NOWOCZESNEGO ELBLĄG 2019- KATEGORIA DEBIUT

Żuławy Dance Projekt

taneczny

ogólnopolski

III miejsce

54

Ogólnopolski projekt edukacyjny „LEPSZA SZKOŁA”

GWO Gdańsk

 

ogólnopolski

Certyfikat dla SP6

 

 

 

 

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 [ rok szkolny 2017/2018 ]



Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Dnia 19 czerwca 2019 roku w naszej szkolo odbyło się uroczyste…

PÓŁKOLONIE LETNIE
Informujemy, iż w zakładce INFORMATOR/PÓŁKOLONIE znajdują się informacje o półkoloniach 2019. Zapraszamy!

Dzien humoru
W piątek 14 czerwca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Humoru.…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English