Łyżwiarstwo

Pierwszych kroków i figur łyżwiarskich dzieci uczą się pod okiem

trenera i pedagoga – mgr Beaty Kukowskiej

• Nagrody dla zawodników elbląskich za rok 2019 - Kamil Grabkowski wyróżniony za brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz za brązowy medal na Mistrzostwach Polskich Juniorów Młodszych w 2019.

• Sukcesy elbląskich łyżwiarzy figurowych na ogólnopolskich zawodach w Lublinie- w sobotę 15 lutego 2020 roku, odbyły się w Lublinie Ogólnopolskie Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Lublina. Uczestniczyło w nich siedmiu zawodników UKS Szóstka Elbląg (wychowanków pani trener Beaty Kukowskiej i pani trener Teresy Bekisz).

• Elbląscy łyżwiarze figurowi na MiniEuropa 2020 - Na Warszawskim Torwarze w dniach 6-8 marca odbyły się po raz 16, międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym dzieci i młodzieży MiniEuropa 2020.W zawodach udział wzięli łyżwiarze w wieku od 7 do 18 lat. W XVI MiniEuropa 2020 wystartowało około 160 zawodników, reprezentujących 32 kluby z 8 państw. Zawody MiniEuropa są od kilkunastu lat jedną z największych imprez łyżwiarskich w Europie.Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Pana Andrzej Kraśnickiego Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego zaś organizatorem był MUKS Euro6 Warszawa.

• Ogólnopolskie Zawody W Łyżwiarstwie Figurowym, Mistrzostwa Polski Młodzików I Puchar Elbląga 2019 - Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” We Współpracy Z Miejskim Ośrodkiem Sportu I Rekreacji W Elblągu Oraz Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego Organizują Mistrzostwa Polski Młodzików W Łyżwiarstwie Figurowym Połączone Z Pucharem Elbląga 2019, W Którym Udział Biorą Juniorzy Oraz Zawodnicy Amatorsko Uprawiający Łyżwiarstwo Figurowe. Wydarzenie Odbędzie Się 22-24 Marca Na Lodowisku Helena. Udział W Zawodach Zapowiedziało Prawie 200 Łyżwiarzy Z Całej Polski I Z Zagranicy. Patronat Honorowy Nad Zawodami Objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

• Sukcesy Elbląskich Łyżwiarzy Figurowych - Sukcesem Zakończył Się Wyjazd Elbląskich Łyżwiarzy Figurowych Na Zawody O Puchar Im. Krystyny Mydlarz W Oświęcimiu. Zawodnicy Elbląskiego Klubu Zaprezentowali Się Z Dobrej Strony I Zajęli Czołowe Lokaty.

• Łyżwiarze UKS Szóstka Na "WalleyCup Warszawa 2019" - IX Edycja Zawodów, W Których Udział Wzięło Ponad 100 Amatorów Z Całej Polski I Z Zagranicy. UKS Szóstkę Reprezentowało Osiem Zawodniczek W Dwóch Kategoriach.

• Puchar Elbląga 2018 w łyżwiarstwie figurowym - Organizatorem Pucharu Elbląga 2018 oraz Pucharu Elbląga Amatorów 2018 był Uczniowski Klub Sportowy "Szóstka" działający przy Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu, natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Elbląga - Witold Wróblewski.