"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie


Aktualności

Zabawy z mobilnej rekreacji muzycznej 2019-12-16 19:08:19

W poniedziałek 16.12.2019 r w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu " Zabawy z mobilnej rekreacji muzycznej ", które miały na celu nauczyć dzieci odreagowywania czy uwrażliwiania na drugiego człowieka.  Przedstawione zostały także metody relaksacji i aktywizacji- przeplatane elementami zabaw dramowych.

czytaj więcej »

Szósteczka kolęduje! 2019-12-16 18:37:37

W poniedziałek 16.12.19r. uczniowie klasy 7a odwiedzili podopiecznych Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED w Elblągu.
Dziękujemy Pani Annie Kleinie, za umożliwienie spotkania z pacjentami, porozmawiania, złożenia życzeń i przekazania skromnych upominków, wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.  Pozdrawiamy i pamiętamy!     Ewa Maczuga
czytaj więcej »

Anielski Jarmark już za nami 2019-12-15 22:38:30

W piątek 13 grudnia  odbył się długo zapowiadany Anielski Jarmark. Po raz czwarty przekonaliśmy się, że jest to wspaniałe wydarzenie w naszej szkole.  Jarmark przyciągnął ogromną ilość rodziców, rodziny i znajomych naszych uczniów oraz samych uczniów. Bardzo duża liczba uczniów pracowała podczas jarmarku i w czasie przygotowań do niego. Sami zgłosili się, kiedy tylko pojawiła się oferta pracy. 

czytaj więcej »

Rozszerzamy rzeczywistość... 2019-12-15 19:09:05

Na zajęciach pozalekcyjnych z kodowania  grupa pierwszaków wykonała makiety miasta, następnie umieszczaliśmy odpowiednie puzzle AR na plakatach. Przy pomocy tabletu skanowali Puzzle AR i ich oczom ukazywała się nowa, trójwymiarowa rzeczywistość. Uczniowie ustawiali Puzzle AR - znaki drogowe według obowiązujących zasad kodeksu drogowego. Dzięki wciągającej zabawie dzieci aktywnie uczą się podstaw programowania rozwijając przy tym kreatywność i logiczne myślenie.
Katarzyna Szulc
czytaj więcej »

Akcja zima - dokarmianie ptaków zimą 2019-12-15 18:43:23

13 grudnia uczniowie klasy 7c wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w siedzibie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pt. "Akcja zima - dokarmianie ptaków zimą". W ramach zajęć młodzież zapoznała się z zasadami dokarmiania ptaków zimą, poznała rodzaje karmników oraz wykonała samodzielnie z szyszek, tłuszczyku i nasion mini-karmniki dla ptaków. Zajęcia wzbudziły u uczniów ogólne zadowolenie i oczekiwania na dalsze spotkania ze strażnikami PKWE.

czytaj więcej »

Kwesta w kościele 2019-12-15 18:37:15

Wolontariusze z Sekcji Serce dla Psiaków i Kociaków w niedzielę 15 grudnia udali się do kościoła przy ulicy Robotniczej po to, by kwestować na potrzeby zwierząt z Ośrodka Tymczasowej Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Jelonki" w Nowym Monostarzysku. 

czytaj więcej »

Pieczenie świątecznych pierników 2019-12-15 18:26:12

W czwartek, tuż, tuż przed Jarmarkiem Anielskim klasa 2A zabrała się za produkcję świątecznych pierników. Gabinet 27 nagle przestał być klasą lekcyjną, a zamienił się w cukiernię. Uczniowie klasy 2A nagle przestali być uczniami, a stali się czeladnikami cukiernikami. Ich mistrzem była wychowawczyni Pani Magdalena Kozakiewicz. Znakomicie znała staropolski, sprawdzony przepis na pyszne świąteczne pierniczki i zdradziła go. Produkcja ruszyła z zapałem. Najpierw było odważanie kolejnych produktów. 

czytaj więcej »

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10151 152 następna »

Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English