"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie


Aktualności

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI CORAZ BLIŻEJ 2019-12-08 17:40:10

Drodzy Państwo,
już w tę sobotę rozpocznie się WEEKEND CUDÓW, jak został nazwany Finał Szlachetnej Paczki, czyli przekazywanie podarunków wybranym rodzinom.

czytaj więcej »

Świąteczne spotkanie Świetliczaków 2019-12-04 20:11:37

We wtorek 3 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne Świetliczaków. Odwiedzili nas panowie z Domu Kultury, którzy zagrali na gitarze piękne polskie kolędy. Dzięki wspólnemu kolędowaniu, zajadaniu pysznych pierniczków i aurze zimy zza okna w naszych sercach zagościł już nastrój świąteczny. Zrobiło się magicznie, świątecznie i zimowo.

czytaj więcej »

Bliżej kina 2019-12-04 19:59:25

2 grudnia w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne z ,,Małej Akademii Filmowej ". Dzieci dowiedziały się wielu interesujących  rzeczy. Bracia Lumier-są twórcami kinematografu. Pierwsza projekcja filmowa odbyła się w Paryżu. Wyświetlono ,,Wyjście robotników z fabryki"  i ,,Wyjazd  pociągu na stację ". Filmy te były formą dokumentu, dopiero Georges Melies stworzył widowisko filmowe dodając efekty specjalne,triki filmowe czy dekoracje.Omowiono kino nieme jego gwiazdy: Gloria Swarson, Pola Negri, Charli Chopin.Oni nie potrzebowali dialogów,  grali ciałem, gestem czy twarzą. Zmiany w filmie powstały po wprowadzeniu dźwięku  i koloru. Dzieci  poznały etapy powstawania filmu- zastosowano dywanik pomysłów. Omówiono  animacje, rodzaje filmów animowanych, tworzenie filmu animowanego, plakat filmowy oraz rolę muzyki w filmie. Najwięksi twórcy muzyki to Hans Zimmer  i Enrico  Morricone.  Po zajęciach dzieci ze  świetlicy wykonały plakaty filmowe do swoich ulubionych bajek.

czytaj więcej »

Andrzeki w świetlicy 2019-12-03 18:37:22

W piątek 29 listopada w naszej świetlicy odbyły się andrzejkowe wróżby. Panie przebrane za czarownice przepowiadały dzieciom przyszłość. Zabawa z muzyką w tle bardzo podobała się wszystkim przyszłym lekarzom, murarzom, nauczycielom. Okazało się, że niejednej panience prędko do zamążpójścia ;) Tradycja andrzejkowa to oczywiście zabawa.... nikt się na nikogo nie obraża :)

czytaj więcej »

Konkurs plastyczny 2019-12-02 19:03:15

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Jem smacznie i zdrowo, jest kolorowo", zorganizowanym przez SOS-Wnr 2 w Elblągu we współpracy z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epiedmiologiczną. Miło nam poinformować, że uczennice: Nikola K. z klasy 7a, oraz Blanka S. z klasy 7a, otrzymały III miejsce, a Wiktoria D. z klasy 7b zajęła miejsce II. Serdeczne gratulacje dziewczyny!!!

czytaj więcej »

Zakodowane Andrzeki 2019-12-01 19:28:58

Grupa pierwszaków podczas zajęć z podstaw programowania świętowała Andrzejki w nietypowy sposób - rozkodowywali ukryte symbole tego magicznego święta.

czytaj więcej »

Andrzejki w klasie 1a i 1b 2019-12-01 19:14:35

Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy. W piątek, uczniowie z klasy 1 a i 1b miały swoje klasowe andrzejki. Zabawy i radości było wiele. Każdy mógł „ poznać swoją przyszłość” dzięki różnym wróżbom. Były przepowiednie z butów, wróżby z zawodami, imionami, a także kostkami do gry i kolorowymi karteczkami. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy muzyce, słodki poczęstunek i fotobudka. Dzieci przebrane za różne postacie bawiły się wspaniale i już z niecierpliwością czekają na następne andrzejki za rok.

czytaj więcej »

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10147 148 następna »

Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English