"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie


Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2020-02-24 19:14:08

Prawie każdemu luty kojarzy się ze świętem zakochanych. Niewiele osób wie, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w klasie 3b odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. 
czytaj więcej »

Robimy pyszne zdrowe kanapki 2020-02-19 19:51:42

Klasa 1a podjęła wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy pyszne zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że dzieci zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem :))))

czytaj więcej »

Pasowanie na czytelnika 2020-02-19 19:48:09

19 lutego do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyła klasa 1a. Był to wyjątkowy dzień, podczas którego odbyło się pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania. Uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzecznie, że zawsze będą szanować książki. Dyplom, który otrzymali na pamiątkę, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa - czytanie nowych książek zaczęli już podczas pierwszej przerwy ! :)

czytaj więcej »

Zamek Malborski - dzień jak co dzień 2020-02-18 21:09:08

W dniu dzisiejszym w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Grzegorza Stasiełowicza z elbląskiego muzeum. Szanowny gość w bardzo interesujący sposób opowiadał o największym gotyckim zamku w Malborku, który był siedzibą zakonu krzyżackiego. Poznaliśmy hierarchię społeczności mieszkającej w zamku, architekturę, kuchnię oraz rytm codziennego dnia, który był podporządkowany godzinom kanonicznym i modlitwie. Mogliśmy zobaczyć przedmioty użytku codziennego oraz uzbrojenie rycerzy (miecz, hełmy, rękawice). Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć.

czytaj więcej »

Dzień Kota - Tydzień z kotem 2020-02-18 18:46:52

Dzień Kota w klasie 3b obchodzony był właściwie cały poprzedni tydzień. Uczniowie rozpoczęli go omawianiem bardzo wesołej lektury Waldemara Cichonia "Cukierku, Ty łobuzie!". Następnie ochotnicy przygotowali krótkie opisy wybranych przez siebie kocich ras. Każdy napisał wiersz o swoim pupilu (nie tylko o kotku). Na zakończenie wszyscy wykonali przepiękne eko-kociaki z tektury i wełny.

czytaj więcej »

BURZA w szklance wody 2020-02-18 18:42:32

W ostatni czwartek na kolejnych zajęciach koła małego odkrywcy dla klas 1-3 uczniowie klasy 3b z panią Anią Koc-Jaśkiewicz i wychowawczynią panią Kasią Michałowską tworzyli kolorową burzę i chmurę w szklance wody i oleju. Każda grupa miał za zadanie dodania sporej ilości kropli barwników do oleju, a następnie przelania go do wody. W efekcie uzyskali pięknie tańczące w wodzie nitki. Co było dalej można zobaczyć w fotoreportażu...

czytaj więcej »

Porozmawiajmy po angielsku.. 2020-02-18 18:38:32

W zeszłym tygodniu uczniowie z kl.4a i 5a mieli możliwość porozmawiać ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Asti we Włoszech na pomocą Skypa. Uczniowie zadawali sobie pytania na temat codziennego życia i szkoły oraz opowiadali o swoim mieście.

czytaj więcej »

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10149 150 następna »

Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English