"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie


Aktualności

Z Kulturą na Ty 2019-10-09 19:14:13

Dnia 08.10.2019 w świetlicy szkolnej odbyły się drugie zajęcia z cyklu z  'Kulturą na Ty". Gościliśmy dwóch muzyków z MDK w Elblągu Pana Grzegorza Holeniewskiego i Pana Rafała Wawrzyka. Spotkanie przebiegało w charakterze warsztatów pt. "Kraina instrumentów muzycznych".Zostały omówione i zaprezentowane instrumenty strunowe( gitara akustyczna, elektryczna, basowa) oraz trymer. Uczniowie dowiedzieli się z jakich części zbudowana jest gitara i w jaki sposób należy obchodzić się z takim instrumentem. Muzycy oczywiście zaprezentowali swoje umiejętności i dali możliwość chętnym uczniom zagrania na różnorodnych gitarach. Spotkanie zakończyło się wspólnym koncertem. Kolejne raz zobaczymy się na koncercie kolęd  w grudniu na które czekamy z niecierpliwością. 

czytaj więcej »

CODEWEEK 2019-10-09 19:04:04

Pierwsze zajęcia z elementami kodowania już za nami, ale przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych zadań :-)
czytaj więcej »

Kodowanie na dywanie - klasa 1a 2019-10-08 19:27:48

Klasa 1a rozpoczyna zabawę w pierwszym tygodniu Coodeweek od układania wg podanego wzoru piramid z kolorowych kubków i kodowanem na macie edukacyjnej. Zabawy przy tym co nie miara, a przy okazji dużo nauki. 

czytaj więcej »

CODEWEEK 2019-10-07 20:32:27

Od dzisiaj, przez najbliższe dwa tygodnie uczestniczymy w wielkim święcie kodowania. Choć na co dzień wykorzystujemy elementy programowania, wiedząc jak cenna jest to umiejętność w dzisiejszych czasach, to podczas CODEWEEKu mamy w planach wiele ciekawych zajęć związanych z szeroko rozumianym kodowaniem,  rozwijających u naszych uczniów m.in.: umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Podstawy programowania można poznawać także w domu.
 
czytaj więcej »

Co słychać po wędkarskich zawodach? 2019-10-07 20:30:09

W sobotę 4 października na Łowisku komercyjnym Nowa Holandia odbył się Szkolny Rodzinny Piknik Wędkarski, którego głównym elementem były zwody wędkarskie naszej szkolnej Szkółki Wędkarskiej. Zawodnicy przybyli z rodzicami i po zapoznaniu się z zasadami zawodów przedstawionych przez sędziego wędkarskiego pana Zdzisława Stawińskiego,  rozpoczęli wędkowanie na swoich stanowiskach. 

czytaj więcej »

Opowiem Ci o raku 2019-10-02 22:22:55

We wtorek 24 września uczniowie klasy IV a uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez Panią Annę Kleinę, pomysłodawczynię projektu edukacyjnego Opowiem Ci o raku, pracownika NU-MED Centrum Radioterapii i Usprawniania w Elblągu. W niezwykle przystępny sposób  Pani Ania przeprowadziła dzieci  przez trudny temat, jakim są choroby nowotworowe.
czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 2019-10-02 19:27:09

Dnia 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, natomiast cały miesiąc październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Nawiązując do tematyki nauczyciel naszej świetlicy zorganizował zajęcia z żywym pieskiem o imieniu Arni. Uczniowie poznali rasę psów Yorkshire Terrier  i jej pochodzenie. Dowiedzieli się o cechach charakteru tej rasy, usposobieniu oraz poznali akcesoria potrzebne do pielęgnacji zwierzaka.Drugim elementem zajęć było uwrażliwienie młodego pokolenia na los zwierząt i podkreślenia ich znaczącej roli w życiu człowieka. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, przytulały, głaskały i robiły sobie zdjęcia z cierpliwym psiakiem.

czytaj więcej »

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10134 135 następna »

Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English