"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
11 lutego Światowy Dzień Chorego 2019-02-10 23:22:59

Jutro, 11 lutego obchodzimy  Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę: 

* gąbek do mycia ciała (zwykłych, delikatnych)
* chusteczek nawilżanych (takich, jak dla niemowląt) 

dla podopiecznych Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak które, ze względu na ciężką chorobę bardzo drogiej nam osoby, jest szczególnie bliskie naszemu sercu w tych dniach. Dary przynosimy do piątku 15 lutego i wkładamy do pudła w korytarzu na parterze. 

"Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia" - napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, XXVII Światowego Dnia Chorego. Jego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8).

Szkolne Koło Wolontariatu

 


Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English