Pierwszy Festiwal Pieśni Patriotycznej 'MOJA OJCZYZNA' 2018-11-08 19:02:53

"Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy! Polski my naród, polski lud" - tymi słowami rozpoczął się Pierwszy Festiwal Pieśni Patriotycznej  „MOJA OJCZYZNA” w Szkole Podstawowej Nr 6 w Elblągu. Jego celem było rozpowszechnianie pieśni patriotycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

W festiwalu wzięły udział dzieci z dziesięciu przedszkoli i grup przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Gościliśmy:  oddział przedszkolny przy SP12, oddział przedszkolny przy SP11, oddziały przedszkolne przy SP 23, przedszkole nr 13 "Mały Turysta", 26, 29, 31, 33, 34 i przedszkole „Przyjaciele Kubusia”. Na liście piosenek patriotycznych znalazły się m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Jestem Polką i Polakiem”, „Flaga Polski”. Dzieci zaśpiewały 16 piosenek. Były to utwory, które zna każdy Polak i wywołują one w każdym z nas moc wzruszeń, poczucie narodowej dumy i jedności. Nic więc dziwnego, że każdy uczestnik otrzymywał ogromną owację od publiczności. Festiwal nie miał charakteru konkursu, jednak każdy z uczestników odebrał nagrodę i przyjął gratulacje od pani dyrektor Mirosławy Dańczyszyn.  Mamy nadzieję, że festiwal stanie się tradycją w naszej szkole. Do zobaczenia za rok!

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English