Bieg im. generała Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego 2018-10-02 08:52:52

W dniu 27 września 2018r. w parku Kajki odbył się bieg im. generała Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 6 w ramach projektu zgłoszonego przez Samorząd Uczniowski na Dziecięcej Radzie Miasta Elbląga. Oficjalnego otwarcia dokonały panie: Mirosława Dańczyszyn - dyrektor SP 6 oraz Anna Szczepańska - prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Więcej tu i tu.

W biegu wzięły udział drużyny z większości elbląskich szkół podstawowych. Swoich reprezentantów wystawiły: SP 4, SP 6, SP 8, SP 9, SP 15, SP 16, SP 18,SP 21 oraz SP 23 . Uczestnikami byli uczniowie klas V- VIII, którzy przemierzali dystans 500 lub 1000 metrów . Wszyscy wykazali się ogromnym hartem ducha i zapałem w pokonywaniu trudności na trasie biegu. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zdobywcy miejsc na podium zostali nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami. Wielkie gratulacje należą się uczniom Szkoły Podstawowej nr 8, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli pierwsze miejsce. Cieszymy się, że inicjatywa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 6 spotkała się z tak szerokim zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że bieg wpisze się na stałe do kalendarza imprez miejskich, a zbliżająca się rocznica urodzin gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego przyczyni się do ożywienia pamięci o tej niezwykłej postaci historycznej, związanej nierozerwalnie z naszym miastem.

Nie hejtuję- reaguję