"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
Półkolonie 2017 2017-07-01 18:48:11

Od poniedziałku 90 uczniów elbląskich szkół bierze udział w Półkoloniach organizowanych w naszej szkole. Program kolonii jest niezwykle ciekawy – przez 2 tygodnie dzieciaki uczestniczą w 8 wycieczkach autokarowych, tylko 2 dni spędzając na miejscu, w szkole i na terenie przyszkolnym. 
W poniedziałek, I dnia półkolonii po apelu organizacyjnym, przyszedł do nas pan policjant z pogawędka i prezentacją na temat bezpiecznych wakacji. Później podstaw cheerlidingu i krótkiego układu uczyła nas instruktorka tego tańca ze szkoły Cadmans. Na koniec dnia pani kierownik kolonii przyprowadziła grupę piratów, która bawiła nas, organizując pokazy, konkursy i zamykając nas w gigantycznych bańkach mydlanych. WOW!!!
 
We wtorek, II dnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Sztuki w Tczewie. W pięknych murach galerii zwiedzaliśmy wystawę poświęcona miastu, malowaliśmy na szkle, robiliśmy korale z bursztynu i wykonaliśmy ekologiczne świece z węzy pszczelej. Było super!!!
 
III dzień, w środę, upłynął nam na eksperymentach w Experymentarium w Gdyni. Przez trzy godziny odkrywaliśmy zagadki świata, świetnie się przy tym bawiąc. Na koniec obkupiliśmy się w pamiątki w sklepiku centrum. To był dzień!!!
 
W czwartek, IV dnia półkolonii wybraliśmy się na Zalew Wiślany do Kątów Rybackich. W muzeum zwiedziliśmy wystawę poświęcona pracy rybaków (już nie mylimy ich z wędkarzami 😊 ) oraz szkutników, wyrabiających dla nich łodzie. Zorganizowaliśmy sobie piknik na trawie w pięknym porcie i zjedliśmy pyszne lody, które były niezbędne w ten niezwykle upalny dzień. Mniam!!!
 
Ostatniego dnia, pierwszego tygodnia półkolonii, czyli w piątek pojechaliśmy do „Ziołowego dzbanka” – cudnego gospodarstwa w Sąpach. W pięknych zielarskich i garncarskich chatach ozdabialiśmy gliniane ramki metodą decoupage. Odkryliśmy w sobie prawdziwy talent pod okiem instruktorów. Zwiedziliśmy mini Zoo oglądając przedziwne zwierzątka gospodarskie – kózki, świnki wietnamskie – Bolka, Lolka i Tosię, oraz rodzinę węgierskich kudłatych świnek Kusego i Lucy, oraz ich potomstwa, a także kucyka i  kaczek. Obejrzeliśmy ziołowy ogród, wąchaliśmy rozmaite zioła i słuchaliśmy o ich zastosowaniu na różne dolegliwości. Na koniec w gospodarskim sklepiku kupiliśmy piękne pamiątki. Ekstra!!! 
To był tydzień! Mnóstwo nowych znajomości, wiedzy, zabawy, gry planszowe i filmy oraz pyyyyyyszne jedzenie, za które serdecznie dziękujemy paniom kucharkom!!! A przed nami kolejne 5 dni super zabawy!

Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English