"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
Szkolne Targi Ksiązki 2017-06-06 14:14:26

W środę 31 maja 2017 r. w naszej szkole odbyły się Szkolne Targi Książki 2017, w których uczestniczyły klasy I-III. Targi były podsumowaniem projektu czytelniczego dla klas I-III pod hasłem „Opowiem Ci...”, który rozpoczął się w II semestrze tego roku szkolnego. 
Założeniem projektu było wspólne czytanie wylosowanej uprzednio książki (przygotowanej przez organizatora), a następnie zaprezentowanie jej na Targach Książki w dowolnej formie. Książki, które dzieci wylosowały do czytania, to literatura dziecięca współczesnych pisarzy polskich. 
Impreza odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie kolejno klasy przedstawiały na forum przeczytaną książkę. Prezentacje miały różnorodne formy, wybór należał do wychowawców i dzieci. Pomiędzy prezentacjami na poszczególnych poziomach klas zaprzyjaźnieni pracownicy szkoły   czytali fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe serca, na których każdy napisał tytuł swojej ulubionej książki oraz swoje imię, a następnie przykleili je na plakatach w kształcie serc z hasłem „Kochamy książki”. Plakaty te zostały wyeksponowane na korytarzach szkoły. Imprezę zakończono podziękowaniami/dyplomami dla wszystkich klas za udział.
W Targach Książki udział wzięły wszystkie nasze klasy od pierwszej do trzeciej. Dzieci (pod kierunkiem swoich wychowawców) zaskoczyły i zachwyciły pomysłowością, zaangażowaniem  i różnorodnością form przedstawienia książki i jej bohaterów. Echem niezwykłych prezentacji są poszukiwania tych książek w szkolnej bibliotece :)
Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest szkolny bibliotekarz.
Dziękuję wychowawcom i uczniom za zaangażowanie i pomysłowość w propagowaniu czytania jako świetnego sposobu spędzania wolnego czasu :)
 

Ostatnie zdjęcia


       

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Z kulturą na TY

Nie hejtuję- reaguję

Mali detektywi

Matematyka z klasą

Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy