Kolorowy świat jesieni. Zajęcia świetlicowe. 2020-09-22 16:12:28

Wczoraj w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionym  Elbląskim leśniczym p. Bartkiem Bujnikiem. Dzieci " wysłuchały" i obejrzały świat- przedstawiony słowami naszego gościa...

Świat przyrody zmieniający się jesienią. Mówiono o zwierzętach przygotowujących zapasy, i migrujących ptakach. W lasach zaczęło się rykowisko,  jelenie obierają stanowisko, łamią gałęzie i poroża walcząc o łanie. Drzewa zrzucają liście, a tę zmieniają swe kolory. Jarzębina porodziła  czerwone owoce, a lasy porosły grzybami,  które to stanowią pokarm dla zwierząt. Leśne zwierzęta znakomicie wyczuwają zbliżające się zmiany. Wiewiórki i myszy gromadzą zapasy natomiast wilki i lisy polują cały okres jesienny. Słońce szybciej zachodzi... coraz częściej zawiewa babie lato. Omówiono ciekawostki: mieszkanie susła,  owady, nietoperze, łabędzie. Każdy szuka sposobów na przetrwanie tego trudnego nadchodzącego czasu. Piękny jest świat jesienią.  Zachęcamy do spacerów po Parku Kajki i Bażantarni.