Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2020-02-26 19:14:08

Prawie każdemu luty kojarzy się ze świętem zakochanych. Niewiele osób wie, że 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w klasie 3b odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski.
Każdy uczeń miał tydzień, by znaleźć wiersz odpowiedni dla siebie, a potem tydzień, by się go pięknie nauczyć deklamować. Podczas konkursu jury w składzie: Katarzyna Michałowska i Katarzyna Kostrzewa obserwowały zmagania uczniów. Łatwo nie było. Samodzielne wystąpienie przed całą klasą było nie lada wyzwaniem. Każdy starał się tak, jak potrafił. Zwyciężyły dwie osoby: Ola i Staś. Wszyscy, którzy się zaprezentowali otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy.
Kolejny dzień minął pod znakiem zabaw z językiem ojczystym: najpierw był klasowy quiz, w którym uczniowie podzieleni na dwie drużyny odpowiadali na rozmaite pytania dotyczące języków całego świata. Na kolejnej lekcji dziewczęta i chłopcy tworzyli własnego stworka-humorka z języka pisanego - gazety codziennej.

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English