Pasowanie na czytelnika 2020-02-19 19:48:09

19 lutego do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyła klasa 1a. Był to wyjątkowy dzień, podczas którego odbyło się pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania. Uczniowie zwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzecznie, że zawsze będą szanować książki. Dyplom, który otrzymali na pamiątkę, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa - czytanie nowych książek zaczęli już podczas pierwszej przerwy ! :)

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English