CHLAPONIADA 2019 2019-11-25 19:25:27

Sobota 23 listopada nie była zwykłym dniem dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu. Po pierwsze- ten dzień dla wielu uczniów nie był dniem wolnym, a po drugie- szkoła przeniosła się na dwie godziny na Krytą Pływalnię przy ul. Robotniczej.

Wszystko to za sprawą CHLAPONIADY, czyli Szkolnych Zawodów Pływackich. Do zawodów przystąpiło 41 zawodników: 22 uczniów i 19 dorosłych (4 mamy, 14 tatusiów i 1 wujek). Uczniowie rywalizowali w wyścigach pływackich w Kategoriach Klasowych:

I- klasy 1-2 na dystansie 25 metrów, II- klasy 3-4 na dystansie 25 metrów, III- klasy 5-6 na dystansie 25 metrów, IV- klasy 7-8 na dystansie 50 metrów.  Dorośli rywalizowali  w Kategorii OPEN Rodzinka na dystansie 50 metrów. Wszyscy  zawodnicy okazali się mistrzami. Dawali z siebie wszystko, pokonywali siebie.  Trzymali kciuki za swoich rywali i byli cudownie radośni. Dostarczyli nam wspaniałych przeżyć i kapitalnej zabawy. A jeżeli chodzi o kibiców (rodziców, uczniów i gości), którzy tłumnie zasiedli na trybunach, to stwierdzam jednoznacznie- reprezentacja Polski w piłce nożnej takich NIE MA i może nam ich pozazdrościć. Co tam siedziało na widowni- okrzyki, transparenty, strzelające balony, brawa...  Zawody zakończyła ceremonia rozdania medali i nagród.

W kategorii klasowej na podium stanęli:

I- klasy 1-2: 1 miejsce Patryk Krajewski, 2 miejsce Adam Wolniak, 3 miejsce Kacper Gozdek, wyróżnienie Julia Zawodniak,

II- klasy 3-4: 1 miejsce Dominik Wielgat, 2 miejsce Mateusz Rusinowski, 3 miejsce Hania Zygmunt, wyróżnienie Wiktoria Ślusarska, Nikol Orzoł,

III- klasy 5-6: 1 miejsce Nadia Kozakiewicz, 2 miejsce Tymoteusz Żachowski, 3 miejsce Gabriel Żukowski, wyróżnienie Natalia Jarzynka, Eliza Zion, Tymon Wajnert, Szymon Leśniewski,

IV klasy 7-8: 1 miejsce Kinga Gastoł, 2 miejsce Emilia Piątek, 3 miejsce Oskar Szychowski, wyróżnienie Denis Suchcicki, Natalia Kasprzyk, Amelia Matczak.

W kategorii OPEN Rodzinka na podium stanęli:

1 miejsce p. Artur Derwiszyński reprezentujący klasę  7b, 2 miejsce p. Tomasz Wolniak reprezentujący klasę 2a, 3 miejsce p. Marek Piątek reprezentujący klasę 8 a, wyróżnienie otrzymali panie i panowie:  Karolina Pawłoska, Magdalena Kozakiewicz, Elżbieta Rusinowska, Anna Zawodniak, Kinga Gastoł, Radosław Czuba, Bartosz Gozdek, Oskar Szychowski, Sebastian Jarzynka, Sławomir Żukowski, Jarosław Krajewski, Daniel Żachowski, Bartłomiej Orzoł, Sławomir Kapłon, Marcin Wielgat, Piotr Ślusarski, Wojciech Matczak, Przemysław Pajewski.

Zawody zorganizowali nauczyciele: p. Ewa Gołębiecka, p. Ewa Maczuga, p. Katarzyna Kostrzewa, p. Beata Kukowska, p. Danuta Sawicka-Pasgrat, p. Adam Wysocki i p. Elżbieta Domska oraz uczennice: Patrycja Wiklińska i Blanka Wawrzusiak - obie z klasy 5c.

Cieszymy się, że impreza udała się. Z pewnością to wydarzenie z 23 listopada 2019 roku zapisze się do historii naszej szkoły.

Wszystkie  zdjęcia na szkolnym facebooku.

Wydarzenia zrelacjonowała Elżbieta Domska