"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
SZKOLNA SZKÓŁKA WĘDKARSKA- wiadomości 2019-06-13 19:30:11

W naszej szkole uczniowie mają wiele zainteresowań i pasji. Kiedy  pojawiło się ogłoszenie o zapisach do szkółki wędkarskiej, na chętnych nie trzeba było długo czekać. I tak dziewięciu chłopaków pod okiem Pana Zdzisława Stawińskiego z Koła "Elektrociepłownia Elbląg" Polskiego Związku Wędkarskiego zawiązało Szkółkę Wędkarską. Rozpoczęły się zajęcia wędkarskie teoretyczne uczące wędkowania i praktyczne nad wodą- łowienie ryb. Podczas zajęć młodych wędkarzy ujawniła się również u ich rodziców pasja do wędkarstwa. To mamy i tatusiowie z ogromnym zapałem uczestniczyli w zajęciach wspomagając i dopingując swoje dzieci.  A dzieci bez strachu nadziewały robaki na haczyki i z cierpliwością wpatrywały się w spławik marząc, by brała ryba. No i brała. A wtedy była radość.

W wędkarstwie sportowym, rybę po złowieniu, obejrzeniu, zmierzeniu wypuszcza się z powrotem do  wody, jak złotą rybkę. I tego uczyli się członkowie szkolnej szkółki wędkarskiej. Żadna z ryb z złowionych przez nich nie trafiła na patelnię. 

Choć działalność szkółki nie trwa jeszcze długo, to jej członkom udało się już wziąć udział w trzech zawodach: Wiosenne Zawody Wędkarskie dla dzieci i młodzieży o puchar Prezydenta Miasta Elbląga, Mistrzostwa Szkółki Wędkarskiej Sielanka i Wędkarskie Zawody Towarzyskie o puchar Prezesa Koła Elektrociepłownia Elbląg Polskiego Związku Wędkarskiego. Nasi szkolni wędkarze może nie stawali jeszcze na podium podczas tych zawodów, ale ukończyli je walcząc do samego końca. Największym osiągnięciem pochwalić się może Collin Bryk, który podczas jednych z zawodów zdobył piąte miejsce. 

Pora teraz przedstawić szkolnych wędkarzy i życzyć im duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużej ryby w kolejnym sezonie wędkarskim roku szkolnego 2019/2020. 

Oto oni: Jeremi Sałamacha, Robert Patra, Dominik Gozdek, Mateusz Nowosad, Collin Bryk, Tymoteusz Gniado, Szymon Holeniewski, Filip Perucki, Antoni Wróbel. 

Opiekun szkółki Elzbieta Domska


Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Pies Lampo
Uczniowie z klasy 3b omawiali lekturę Romana Pisarskiego "O psie który…

Wirtualny wernisaż
Organizatorzy konkursu plastycznego „wyŁADnijMY Elbląg” zapraszają wszystkich zainteresowanych dziecięcą wizją naszego…

Mitologia w 3b
W klasach trzecich uczniowie mają okazję do zapoznania się z mitami.Są…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Z kulturą na TY

Nie hejtuję- reaguję

Mali detektywi

Matematyka z klasą

Każdy z nas jest inny, równy i wyjątkowy