"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
7 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2019-04-07 18:55:33

Dziś w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z p. Izabelą Ostacz z elbląskiego SANEPID-u. W czasie multimedialnego pokazu omówiono czynniki, które wpływają na to, że jesteśmy zdrowi, czyli: zdrowe odżywianie, odpowiednie ubranie, higiena osobista, aktywność fizyczna, dobry sen, mycie rąk. Należy pamiętać, że rzeczy, których nie należy pożyczać to: grzebień, szczoteczka do zębów. Omówiono również Piramidę Zdrowego Odżywiania i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży, choroby cywilizacyjne:otyłość, cukrzyca. Dzieci dowiedziały się, że woda (minimum 1,5 l dziennie) jest zdrowsza od coca-coli, a lody należy jeść w zaufanych miejscach, owoce zaś zawsze należy myć przed spożyciem.


Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Przerwa na czytanie
8-15 maja 2019 roku- IV przerwa na czytanie czyli ogólnopolska akcja…

Recepta na zdrowie
Jedzenie -trudna sprawa. Klasa 3 a -praca w grupach. Tworzymy receptę…

Spartakiada
15 maja dzieci z naszej świetlicy brały udział w VI Międzyświetlicowej…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English