"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
Anielski Jarmark w 'SZÓSTCE' 2018-12-16 18:33:37

14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Elblągu odbył się Świąteczny Anielski Jarmark przygotowany przez nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców dla całej szkolnej społeczności oraz zaproszonych przedszkolaków z pobliskich przedszkoli i ich rodziców, a także sąsiadujących ze szkołą mieszkańców. 
Goście i uczniowie tak dopisali, że szkoła pękała w szwach. Trudno się dziwić. Zapowiedzi dotyczące programu jarmarku były obiecujące i sprawdziły się w stu procentach. Uczestnicy imprezy mogli zakupić przepiękne różnorodne ozdoby i stroiki  w Świątecznym Kramiku, zrobić sobie zabawne zdjęcie w Świątecznej Fotobudce, wykonać własnoręcznie  ozdoby w Fabryczce Ozdób Świątecznych, odegrać zakodowaną kolędę i spotkać się z robotami w Zakodowanych Świętach, stworzyć wspólną Choinkę Przyjaciół Szóstki z odrysowanych dłoni, a także poszukać Mikołaja i sprawdzić swoją sprawność w Sali Sportowo-Zagadkowej.
Na scenie teatralnej uczniowie i nauczyciele odegrali spektakl Jasełka, a w Galerii „Świętych” Mikołajów można było obejrzeć 45 fotografii, na których nauczyciele i pracownicy szkoły zamienili się w przesympatycznych Mikołajów. Działał też Anielski Lotek ze szczęśliwymi kuponami, za które można było wygrać nagrody. Duża Scena Koncertowa w sali gimnastycznej zaoferowała Świąteczny Koncert. Wśród artystów znaleźli się uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły oraz goście z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Kolędy i piosenki świąteczne wybrzmiały po polsku, angielsku i niemiecku, a także na różnorodnych instrumentach: flecie prostym, flażolecie, dzwonkach, keyboardzie, wiolonczeli, bębnach i trąbkach. Koncert poruszył wiele pozytywnych emocji (niektórzy dostali gęsiej skórki), a także odkrył szkolne talenty wśród uczniów i nauczycieli.  Dopełnieniem jarmarku była Anielska Kuchnia, która otworzyła Kawiarenkę z ciastami, ciasteczkami, deserami oraz napojami  oraz Bar z pierogami i barszczykiem. 
Fundatorami wszystkiego, co było potrzebne do zorganizowania jarmarku byli rodzice uczniów. Kupili produkty, upiekli ciasta, wykonali świąteczne ozdoby oraz wsparli finansowo. A podczas jarmarku kupowali bilety na wszystkie atrakcje, dzięki czemu udało się zebrać sporą „sumkę” pieniędzy na potrzeby szkolnej społeczności- w planach szkolny radiowęzeł. Znalazło się też kilku sponsorów, którzy nie odmówili szkole wsparcia. Byli to: Market Kaufland, Market Stokrotka, Firma Tele Taxi, Sklep Mięsny „U Lecha”, Sklep „Gastrocold”. Wszystkim bardzo dziękujemy. 
Tak udane imprezy trzeba powtarzać, a więc zapraszamy na drugi rok.
 

Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy...
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadadamiamy,że w dniu 16.04.2019r. zmarła w…

Konkurs BRD
Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu konkursu BRD przeszły Marysia…

Turniej Wiedzy o Teatrze
W piątek 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English