"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
Zbiórki świąteczne 2018-12-12 19:16:49

Zakończyliśmy świąteczne zbiórki żywności dla starszych osób samotnych i rodzin w potrzebie w ramach naszej szkolnej akcji "Paczka robi paczkę". Idea była prosta i sprawdzona już od kilku lat - uczeń każdej klasy otrzymał karteczkę z 1 wskazanym produktem do przyniesienia (np. makaron, olej, majonez, herbata, kawa, etc.). Jeśli sytuacja rodziny pozwalała na to, można było do tego dołożyć tyle, na ile miało się ochotę i co tylko przyszło do głowy. 

Wiedzieliśmy, że nasza społeczność rozumie sens i potrzebę akcji, ale Wasza empatia przerosła nasze oczekiwania. Były osoby, które przyniosły jeden określony produkt i chwała im za to! Były też rodziny, które dosłownie "zawaliły" nas ich ilością - 10 kg cukru, 8 kg mąki, 50 torebek cukru waniliowego, czy 50 butelek esencji waniliowej do ciasta!  Segregowanie produktów i robienie paczek trwało niemal 4 godziny. Zebraliśmy między innymi 50 kg cukru, 40 kg mąki, 35 puszek konserw mięsnych, 27 butelek oleju, 48 herbat, 35 kaw, 16 pudełek kakao, 45 paczek kasz, 48 paczek ryżu, 15 puszek kukurydzy, 17 puszek groszku, 36 puszek brzoskwiń, ananasów i innych owoców, 3 siatki przypraw, budyniu, barszczu, ogromne siatki słodyczy, ciastek i czekolad, płyny do naczyń, szampony, serwetki i wiele, wiele innych.  Udało nam się zrobić 21 wielkich pakietów, na które składały się wszystkie podstawowe produkty z listy każdej klasy i wiele więcej. 
 Jeszcze w poniedziałek przekazaliśmy jedną część prezentów panu Jerzemu JARZYŁO - starszemu specjaliście pracy socjalnej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu oraz  Państwu Marcie i Radosławowi  Apanowiczom, współzałożycielom Grupy "Oddam Obiad". Przygotowaliśmy również produkty spożywcze dla dwóch rodzin w ramach Szlachetnej Paczki
Każda z tych paczek, to uśmiech i szczęście obdarowanej osoby oraz spełnienie naszych darczyńców. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły. Jesteśmy gotowi na Święta!


Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy...
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadadamiamy,że w dniu 16.04.2019r. zmarła w…

Konkurs BRD
Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu konkursu BRD przeszły Marysia…

Turniej Wiedzy o Teatrze
W piątek 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English