"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
Święto Bajki 2018-12-05 20:05:10

W listopadzie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, żeby przypomnieć sobie choć niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią, rozweselają, przekazują ważne prawdy życiowe, a przede wszystkim otwierają pierwszą „magiczną bramę” do świata książek. W naszej szkole uczciliśmy je 30 listopada i nadaliśmy  wydarzeniu nazwę Święto Bajek. Aby wszyscy wygodnie się pomieścili, tym razem na miejsce spotkania wybraliśmy salę gimnastyczną.
Każda z klas I-III wybrała wcześniej jedną bajkę (tak, by się w żadnej klasie nie powtarzały) i miała za zadanie zaprezentować ją pozostałym koleżankom i kolegom z klas młodszych. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali scenariusze swoich występów, a w przygotowaniu strojów bajkowych wspomogli ich rodzice. Przebrania były barwne i pomysłowe, budziły żywiołowe wybuchy radości i  zachwytu wśród uczestników :)
Sposoby prezentacji wybranych bajek były dowolne, dzięki czemu można było zobaczyć i tańce krasnoludków ze Śnieżką przy muzyce, i opowieść kotów w butach, ilustrowaną równocześnie slajdami z rysunkami uczniów, i krótkie, ale starannie dopracowane inscenizacje. 
O kolejności występowania klas „na scenie” decydowały zagadki o bajkach, czytane przez bibliotekarza. Jeśli klasa rozpoznała swoją bajkę w zagadce, przedstawiała ją przed publicznością, a że nie wszystkie dotyczyły przygotowanych bajek, tym większe skupienie i zaangażowanie „aktorów” (w występach udział brali wszyscy uczniowie). Radości i śmiechu było dużo, dzieci mogły wykazać się znajomością baśniowego świata. 
W programie były bajki: 
kl. I A - „Trzy małe świnki”
kl. II A - „O Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” (ilość magicznie zwiększona;)
kl. II B - „Jaś i Małgosia”
kl. III A - „Czerwony Kapturek”
kl. III B - „Kot w butach”
 
O różnorodności twórczej i radosnej atmosferze niech zaświadczy nasza galeria zdjęć :)

Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy...
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadadamiamy,że w dniu 16.04.2019r. zmarła w…

Konkurs BRD
Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu konkursu BRD przeszły Marysia…

Turniej Wiedzy o Teatrze
W piątek 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English