"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
100 karmników dla ptaków 2018-12-05 19:56:13

4 GRUDNIA gościliśmy w naszej świetlicy leśniczego - pana Bartka Bujnika, który opowiedział nam o tym, jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Czy wiecie, że nie powinniśmy ptaków dokarmiać chlebem? Ponieważ chleb zawiera sól, która powoli zabija naszych skrzydlatych przyjaciół. Pamiętajcie o tym! Po prezentacji i pogadance przystąpiliśmy do realizacji naszego celu - 100 karmników dla ptaków. Pan Bartek przyniósł nasiona i kubeczki, a pani Danusia przygotowała ciepły smalec. Dzieci połączyły składniki i tak powstały prezenty dla tych najmniejszych ptaszków. Bo musicie wiedzieć, że dużych ptaków, takich jak: łabędzie, kaczki nie dokarmiamy! Panu Bartkowi serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające zajęcia.


Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

Z głębokim żalem zawiadamiamy...
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadadamiamy,że w dniu 16.04.2019r. zmarła w…

Konkurs BRD
Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu konkursu BRD przeszły Marysia…

Turniej Wiedzy o Teatrze
W piątek 5 kwietnia w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English