"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. 

Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś

zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

Maria Skłodowska-Curie
Ekopiknik rodzinny 2018-06-09 22:54:51

Dnia 07.06.2018r w nasze szkole odbył się Ekopiknik. Wzięli w nim udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło pirackie przedstawienie teatralne dzieci z klasy 4a. Oprócz tego przygotowano stoiska:  ze zdrową żywnością „Smacznie jak u mamy”, „Straż pożarna”,  „Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej” (zielona edukacja, wnyki i sidła w lesie), „Świat żywych zwierząt” (informacje o wirtualnych adopcjach, wolontariacie w schronisku, biegu na 6 łap oraz akcji – sprzątam po swoim psie, zbiórka na schronisko - dzieci i rodzice przebrani za zwierzęta kwestowali na rzecz bezdomnych zwierząt), „Policja” (Jestem bezpieczny na drodze – broszury, ulotki i możliwość zdawania karty rowerowej) oraz punkt medyczny (pomiar wagi i ciśnienia) i fotobudkę.

  Najmłodsi rozwiązywali zagadki z kodowaniem, malowali na rolce papieru mazakami i kredkami, palcami na folii  czy kredą, budowali zamki z klocków, bawili się z chustą Klanzy i w dmuchanym zamku. Na Orliku przeprowadzono „Ekologiczną olimpiadę rodzinno-sportową”.

  Pan Robert Turlej, radny miasta Elbląga wręczył SP6 puchar za udział w akcji „Rowerowy Maj”. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursów pn. „Moja rodzina”: plastycznego dla klas 1-3 i literackiego dla klas 4-7. Każdy uczestnik festynu otrzymał watę cukrową. Imprezę zakończyła fontanna wodna.


Słowa kluczowe:

Ostatnie zdjęcia


       

Ostatnie aktualności

NAGRODZENI ZA STROIK BOŻONARODZENIOWY
Najmłodsze uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w międzyświetlicowym konkursie na NAJPIĘKNIEJSZY…

Zbiórki świąteczne
Zakończyliśmy świąteczne zbiórki żywności dla starszych osób samotnych i rodzin w…

Czytanie dla przedszkolaków
W listopadzie uczniowie klasy 5a odwiedzili przedszkole nr 26 w Elblągu.…

więcej »

Współpracujemy z:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w katalogu Gwiazdor

Innowacje:

Matematyczne granie - myśl logicznie, licz praktycznie

Urodzeni pod gwiazdami

Let’s speak English